W samolot trafiła zabłąkana kula. Kadłub przebity na wylot

9

Podczas lądowania w Bejrucie samolot pasażerski został trafiony przez zabłąkany pocisk. W kadłubie powstała kilkucentymetrowa dziura, zaledwie parę centymetrów od głów pasażerów. W Libanie posiadanie broni jest legalne i powszechne. Wiele osób podczas świętowania strzela na oślep w powietrze.

W samolot trafiła zabłąkana kula. Kadłub przebity na wylot
W samolot trafiła zabłąkana kula. (Twitter)

Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartek 10 listopada. Samolot pasażerski linii Middle East Airlines (MEA) lecący z Jordanii do Bejrutu został trafiony zabłąkaną kulą podczas lądowania.

Pocisk trafił w samolot

Mohamad El-Hout, dyrektor generalny MEA, powiedział Reuterowi, że nikomu nic się nie stało, a do podobnych incydentów dochodzi dosyć często.

Hout powiedział, że każdego roku nawet osiem samolotów zostaje trafionych przez zabłąkane pociski wystrzeliwane z obszarów sąsiadujących z lotniskiem w Bejrucie. Zazwyczaj jednak pociski trafiają w samoloty nieruchome, stojące na płycie lotniska. Czwartkowy incydent był pierwszym, kiedy kula trafiła w poruszający się samolot.

Libańska prawniczka Paula Yacoubian była w trafionym samolocie. Jako jedna z pierwszych udostępniła zdjęcia na swoim profilu na Twitterze. N a fotografiach widać dziurę w kadłubie samolotu. Yacoubian dodała, że ​​siedziała na miejscu 2F, a pocisk trafił "tuż nad jej głową".

Zamiast dzień dobry, musimy powiedzieć sobie Alhamdulillah dla bezpieczeństwa. Niekontrolowana broń i zabłąkane kule muszą zostać wyeliminowane - napisała.

W Libanie posiadanie broni jest legalne i powszechne. Bardzo popularne jest świętowanie za pomocą wystrzałów w powietrze. Robi się tak z okazji ważnych uroczystości np. zdania egzaminów czy przemówień polityków.

Te praktyki strzelania w powietrze w Libanie muszą zostać powstrzymane… jest to źródło zagrożenia dla ruchu lotniczego i lotniska – dodał Hout.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Paraliż komunikacyjny w Atenach. Tysiące osób utknęło na lotnisku i w porcie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić