Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

W takich warunkach mieszka o. Rydzyk. Nie tego się spodziewacie

711
Podziel się:

Ojciec Tadeusz Rydzyk niezmiennie wywołuje w Polakach duże emocje. Wiele mówi się o jego kosztownych "dziełach" i horrendalnych kwotach, które państwo przeznacza na fundację duchownego. A jak mieszka Ojciec Dyrektor? Wielu może być zaskoczonych.

W takich warunkach mieszka o. Rydzyk. Nie tego się spodziewacie
Jak mieszka o. Rydzyk? (PAP, Tytus Żmijewski)

O bogactwie ojca Rydzyka mówi się w kraju bardzo dużo, choć redemptorysta nie pobiera wynagrodzenia. Chodzi głównie o dzieła: fundacje, uczelnię, media i wiele, wiele innych.

Jak mieszka ojciec Rydzyk?

Czy to wszystko przekłada na styl życia Ojca Dyrektora? Wydawać by się mogło, o. Rydzyk powinien opływać w luksusy. Okazuje się jednak, że redemptorysta mieszka skromnie, jak na dobrego zakonnika przystało.

Ojciec Rydzyk od lat żyje bowiem w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu, czyli mówiąc prościej - w klasztorze ojców redemptorystów. Ma tam swój osobny pokój, którego wnętrze podobno nie wyróżnia się przepychem. Sam duchowny wielokrotnie zapewniał, że żyje ubogo, a luksusy są mu obce.

Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy – powiedział w 2011 roku do ówczesnego premiera Donalda Tuska.

Dom zakonny znajduje się w zachodniej części miasta, w dzielnicy Bielany, tuż obok kościoła św. Józefa. Potężny budynek został wzniesiony w 1927 roku i od razu został zajęty przez redemptorystów. Po zawirowaniach związanych z II wojną światową i reżimem komunistycznym klasztor na dobre powrócił w ręce zakonników dopiero po upadku PRL.

Z zewnątrz ogromny, zadbany budynek robi duże wrażenie. Wystrój jednak jest podobno skromny, jak w większości klasztorów. Z medialnych doniesień wynika, że obecnie w domu zakonnym mieszka około 30 osób. Obiekt jest ściśle strzeżony przez firmę ochroniarską i liczny monitoring.

Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(711)
OLEKI
5 miesięcy temu
Wspaniały człowiek jakich niewielu na świecie. Ci co ujadają to przepojeni nienawiści zmanipulowani przez wolne media mali ludzie, nie zdolni do żadnych poświęceń do innych
bzdety
8 miesięcy temu
no i jaki problem, mieszka jak mieszka. też nie ma o czym pisać. a jak mieszka Donkey donek, który nic dla Polski nie zrobił, bajki opowiada i szczuje ludzi na ludzi.
ja nie mam......
8 miesięcy temu
Jezus nakazal swoim apostolom, tym prawdziwym, aby zyc skromne, a skarby sobie gromadzic w niebie. Te czarne diably zyja totalnie odwrotnie. Ktos ma watpliwosci, kto jest ich bogiem?
Katolik
8 miesięcy temu
A kto w tych mieszkaniach w Warszawie urzeduje sama księgowa?
Stefan
8 miesięcy temu
Akurat,a na "mieście" wywalony pałac
pomyśl
8 miesięcy temu
Ustawka dla ciemnego ludu
Pisoludek
8 miesięcy temu
a ciemny lud wszystko kupi
ALBOWIEM
8 miesięcy temu
No faktycznie mieszka dość skromnie, ale za to postawił okazały nagrobek swojemu tatusiowi
sitt
8 miesięcy temu
Może tak pokażecie jak mieszkają: Tusk, Sikorski, Miller, Belka, Cimoszewicz....ect,ect !!!!! No i oczywiście nasza uprzywilejowana, nadzwyczajna kasta sędziowska razem z tymi aktorzynami, celebrycikami i piejącymi do mikrofonu śmiesznymi ludzikami????!!!!!!
wierzący
8 miesięcy temu
Trzeba natychmiast bezdyskusyjnie bezwarunkowo bezlitośnie i radykalnie zerwać konkordat z watykanem oraz rozliczyć tą organizację z wszystkich przestępstw dokonanych wobec narodu polskiego
lol
8 miesięcy temu
ciekawe, ile lat ma gospodyni?
The Gambler
8 miesięcy temu
Taaa ..., według doktryn Kościoła, zwierzęta nie posiadają duszy. Gdyby jednak ewolucja poszła w kierunku przysposobienia zwierząt w cechę, która nakazywałaby zwierzęciu przynoszenia jakiejś części własnego pokarmu do kościoła, szybko okazałoby się, że jednak zwierzęta mają duszę, ponieważ są w stanie przyczyniać się do budowy potęgi Kościoła. Fajne są te doktryny Kościoła, prawda ?
śmiesznetojes...
8 miesięcy temu
Ile takich bredni jeszcze sprzeda mass mediom!!!
Maj
8 miesięcy temu
Odgrzewane kotlety
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić