Tajne spotkanie o. Rydzyka i prezydenta Dudy. Wyciekły szczegóły

129

Relacje ojca Tadeusza Rydzyka z przedstawicielami PiS uległy pogorszeniu. Mimo to duchowny nadal może liczyć na wsparcie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Jakiś czas temu redemptorysta odwiedził głowę naszego państwa. Jaki był cel tej wizyty?

Tajne spotkanie o. Rydzyka i prezydenta Dudy. Wyciekły szczegóły
Andrzej Duda i o. Tadeusz Rydzyk (akpa)

O tajnym spotkaniu o. Tadeusza Rydzyka z prezydentem Andrzejem Dudą donosi Wirtualna Polska. Duchowny miał pojawić się w Pałacu Prezydenckim we wrześniu. Informator WP twierdzi, że do takiego spotkania może dojść ponownie.

Spotkanie przebiegło w dobrej, towarzyskiej atmosferze. Ojciec dyrektor opowiadał o toruńskich inwestycjach Fundacji Lux Veritatis, m.in. o budowanym Muzeum Pamięć i Tożsamość, które zostanie oddane do użytku w 2022 roku. Nie do końca był zadowolony ze współpracy z instytucjami państwowymi, kontrolowanymi przez polityków PiS, a wspierającymi go finansowo. Wypowiadał się podobnie jak wiele razy na urodzinach Radia Maryja, gdzie potrafił wbić szpilę rządzącym. Krytykował Strajk Kobiet i aktywistów LGBT - podał informator WP związany z Pałacem Prezydenckim.

"Prezes Kaczyński będzie potrzebował mediów ojca Rydzyka"

Później informator zaznaczył, że "obecne relacje między kierownictwem PiS a toruńską rozgłośnią nie są jakieś nadzwyczajne".

Prezes Kaczyński będzie potrzebował mediów ojca Rydzyka przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w 2023. Liczy zapewne, że zakup przez Orlen regionalnej prasy wydawanej przez Polska Press obniży oczekiwania ojca dyrektora. Duchowny oczekiwań jednak na pewno nie obniży i raz na jakiś czas będzie o nich i o sobie przypominał - kontynuował.

Spostrzegł ponadto, że "prezydent jest w połowie drugiej kadencji" i "nie ma już nic do stracenia". - A na dobrych relacjach z ojcem Rydzykiem i jego mediami może tylko zyskać. Siły politycznej na ludziach z Pałacu Prezydenckiego nie zbuduje, ale na zakończeniu prezydentury w oparciu o toruńskie media już jak najbardziej - przeanalizował.

Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić