aktualizacja 

W takich warunkach mieszka Rydzyk. Jesteście gotowi?

543

Skromny zakonnik, a może krezus, pławiący się w luksusie? Majątek ojca Tadeusza Rydzyka — najbardziej rozpoznawalnego zakonnika w Polsce, nie od dziś wzbudza niemałe zainteresowanie. W jakich warunkach tak naprawdę żyje toruński duchowny? Sprawdziliśmy.

W takich warunkach mieszka Rydzyk. Jesteście gotowi?
Ojciec Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Gdy turyści przyjeżdżają do Torunia, pytają przede wszystkim o toruńskie pierniki oraz urokliwą starówkę. Okazuje się, że często swoistą lokalną ''atrakcję'' stanowi również... nie, nie Mikołaj Kopernik, a... dom Tadeusza Rydzyka - najbardziej rozpoznawalnego, ale i najbardziej kontrowersyjnego zakonnika w Polsce. W przeszłości duchowny wielokrotnie podkreślał, że żyje skromnie. Jednocześnie, jak wszyscy wiemy, przemieszcza się luksusowymi samochodami, prowadzi biznesy, zwane "dziełami" i współtworzy imperium medialne. Czy to możliwe, że ojciec Rydzyk żyje w skromnej celi, w spartańskich warunkach? A jednak!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nastroje na rynku nieruchomości w I kwartale 2023. Debata
W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił przed laty redemptorysta.

Gdy w 2021 roku ojciec Rydzyk zeznawał przed sądem w Warszawie w związku ze sporem pomiędzy stowarzyszeniem Watchdog Polska i fundacją Lux Veritatis, zadeklarował, że nie posiada żadnych dochodów i utrzymuje go zakon.

Oto jak wygląda dom ojca Rydzyka

Faktem jest, że kontrowersyjny redemptorysta nie mieszka w willi z basenem, czy też w innej luksusowej posiadłości. Na co dzień żyje w skromnych warunkach, w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu. Jeśli ktoś spodziewał się, że zobaczy wnętrze pełne złota i marmurów, będzie rozczarowany. Oto jak wygląda dom zakonny, w którym mieszka ojciec Rydzyk:

Budynek znajduje się w dzielnicy Bielany, tuż obok kościoła św. Józefa. Wzniesiono go w 1927 roku. Ponoć pokój ojca Rydzyka, znajdujący się w klasztorze, nie wyróżnia się spośród innych i jest urządzony bez przepychu. Dom zakonny jest natomiast pilnie strzeżony przez firmę ochroniarską oraz liczne kamery monitoringu.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić