Robił to w trakcie jazdy. Nietypowa interwencja jarosławskiej drogówki

158

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu (woj. podkarpackie) otrzymali zawiadomienie o kierowcy pod wpływem alkoholu. Jego stan nie został jednak wywnioskowany na podstawie nietypowej jazdy, lecz... popijaniu piwa w jej trakcie.

Robił to w trakcie jazdy. Nietypowa interwencja jarosławskiej drogówki
Funkcjonariusze jarosławskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w trakcie jazdy popijał piwo. (Policja Podkarpacka)

Jak informuje rzecznik Policji Podkarpackiej, do interwencji doszło na A4 w rejonie MOP-a Cieszacin Wielki. Funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki udali się na miejsce i zatrzymali jadącego volkswagenem kierowcę, którego opisał im wcześniej autor zgłoszenia.

Pił piwo w trakcie jazdy. Ujawniono, jaka grozi mu kara

Gdy tylko funkcjonariusze podeszli do pojazdu i kierowcy, poczuli silny zapach alkoholu. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą siedzi 30-letni obywatel Ukrainy.

30-latek został poddany badaniu badaniu alkomatem. Jego wyniki potwierdziły podejrzenia autora zgłoszenia i policjantów – okazało się, że obywatel Ukrainy ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W konsekwencji został zatrzymany, a następnie osadzony w areszcie.

Policjanci odebrali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia do prowadzenia samochodu. Obywatelowi Ukrainy przedstawiono również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 30-latkowi grożą kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 oraz grzywna.

Zobacz także: Zobacz też: Zasnął za kierownicą pędzącej Tesli. Nagranie z akcji amerykańskiej policji
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić