o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Groźniejsze dla zdrowia niż alkohol. Zawierają metale ciężkie

41
Podziel się

W butelkach z piwem i winem występują metale ciężkie. Lekarz ostrzega, że te substancje są bardziej szkodliwe od alkoholu.

Butelki zawierają metale ciężkie
Butelki zawierają metale ciężkie (Getty Images)
bEBYRLjF

Szkodliwe butelki

Dr Andrew Turner z Wielkiej Brytanii ostrzega, że w butelkach z napojami alkoholowymi występują metale ciężkie. Według naukowca mogą być bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż alkohol.

Wyniki badań pokazały, że spożywanie alkoholu jest szkodliwe nie tyko ze względu na sam trunek, ale również na jego opakowanie.

bEBYRLjH

Jak się okazuje, butelki do których są rozlewane piwo lub wino, zawierają śladowe ilości metali ciężkich. Wprawdzie zawartość ołowiu, kadmu i chromu w butelkach jest niewielka, ale te pierwiastki i tak wpływają negatywnie na nasz organizm.

Dr Andrew Turner z Uniwersity of Plymouth przez prawie rok zbierał butelki po napojach alkoholowych wykonanych z różnego rodzaju szkieł.

bEBYRLjN

Po zbadaniu wszystkich, okazało się, że w 76 z 90 butelek był obecny ołów. Poza tym ponad połowa z badanych butelek zawierała kadm. Najwięcej szkodliwych pierwiastków zawierają etykiety na butelkach. Analiza wykazała, że stężenie ołowiu w naklejkach na butelkach z piwem i winem wynosiło aż 80000 ppm, a kadmu dochodziło nawet do 200000 ppm. Te wartości przekraczają normy bezpieczne dla naszego organizmu. Chrom zawierały wszystkie opakowania z zielonego szkła i UVAG, a także 40 proc. butelek wykonanych ze szkła brązowego.

To tylko kolejny przykład i kolejny dowód na to, że szkodliwe pierwiastki są niepotrzebnie stosowane tam, gdzie są dostępne alternatywy – podsumował dr Andrew Turner z University of Plymouth w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBYRLki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
2stan13
4 miesiące temu
Pamiętaj w UK pij piwo nalane z kegu, a nie z butelki!
kiju
4 miesiące temu
Zawsze mówiłem że alkohol powinien płynąć z kranu bo wtedy będzie najzdrowszy
Hej
4 miesiące temu
Najwyższa pora zrobić całkowicie neutralne dla zdrowia opakowania dla żywności ale też tanie, łatwe do ponownego recyklingu
bEBYRLkj
tomek
4 miesiące temu
dlatego szkło hartowane nie nadaje się się do recyklingu w stronę spożywki bo właśnie zawiera w/w składniki.
jano
4 miesiące temu
Już nigdy nie będę zlizywać etykiet po wypiciu butelki piwa
222
4 miesiące temu
nieprawda. Teraz jest to, co nigdy nie było. A nie spożyłem nigdy żadnej etykiety. W butelkach szklanych przechowuje się kwas siarkowy, solny i azotowy i nie są w stanie rozpuścić szkła(jak złoto). Jeżeli ktoś chce być eko dla mnie niech pije ze srebra.
Ddx
4 miesiące temu
A z kilograma mięsa dwa i więcej kilogramów wędliny to samo zdrowie...
Paweł
4 miesiące temu
Ale chemia w żywności jest ok
Iwona
4 miesiące temu
Od dłuższego czasu piszą i mówią o szkodliwości plastikowych opakowań ( woda,żywność) teraz nawet szkło jest szkodliwe??? Co do plastiku nie ma wątpliwości ale w tą propagande mam nadzieje nikt nie uwierzy??....
Wcz
4 miesiące temu
Zawsze mówiłem że glifosat jest najzdrowszy
znawca
4 miesiące temu
Bimber
Prof
4 miesiące temu
A czym barwione jest szkło ,powiedzcie wy wielcy
Twój nick
4 miesiące temu
Czyli pędzić i warzyć samemu. W miedzianym zestawie. Nie no normalnie. Opakowania szklane są najmniej narażone na przenikanie do czegokolwiek. Ciekaw jestem jak to jest z tworzywami sztucznymi. Np. u mnie w gminie, cały wodociąg jest na plastikowych rurach. Toż to dopiero ołowiu czy innych ciężkich, z niego przenika do wody!
bEBYRLkb
Nnhh
4 miesiące temu
Butelki nie należy zjadać zakąszajac etykietą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić