Meksyk. W ziemi powstała gigantyczna dziura. Wciąż się powiększa

111

W Meksyku w stanie Oaxaca powstało gigantyczne zapadlisko. Początkowo dziura miała zaledwie 5 metrów, ale szybko zaczęła się powiększać. Obecnie ma 100 m średnicy i 20 m głębokości.

Meksyk. W ziemi powstała gigantyczna dziura. Wciąż się powiększa
Gigantyczne zapadlisko powstało z dnia na dzień. (Twitter.com)

Gigantyczne zapadlisko powstało na jednym z pól w pobliżu Santa Maria Zacatepec w stanie Oaxaca w Meksyku. Jest to słabo zaludniony obszar, a w najbliższej okolicy nikt nie mieszka.

Dziura w ziemi ma 100 m średnicy i 20 m głębokości. Jeszcze kilka dni temu miała średnicę pięciu metrów, ale stopniowo się powiększa.

Gigantyczne zapadlisko w ziemi

Zapadlisko zaczęło się tworzyć w ubiegłą sobotę 29 maja. Według władz jego przyczyną jest uskok geologiczny. Mieszkańcy z kolei uważają, że powstało poprzez nadmierną eksploatację warstw wodonośnych przez koncerny przemysłowe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według innych teorii zapadlisko powstało, ponieważ pod ziemią znajduje się zbiornik wodny. Nie ma jednak potwierdzenia tej wersji. Sprawą gigantycznej dziury w ziemi zajmują się specjaliści.

Nikt nie został poszkodowany. Służby zaapelowały, aby nie zbliżać się do tego miejsca. Gdy w środku zaczęła gromadzić się woda, odgrodzono je kordonem policyjnym.

Zobacz także: Niespodziewany złodziej pizzy. Uchwyciła go kamera monitoringu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić