o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wakacje 2020. Kolejny kraj otwiera się na turystów z Polski

0
Podziel się

Ważna wiadomość dla polskich turystów. Na teren Słowenii wjadą już bez konieczności przechodzenia kwarantanny czy też przedstawiania wyniku testu na koronawirusa.

Wakacje 2020. Kolejny kraj otwiera się na turystów z Polski
Można już swobodnie podróżować do Słowenii (Pixabay)
bDnezdmd

Słowenia, podobnie jak inne kraje europejskie, tworzy listę państw, których obywatele mogą swobodnie przekraczać jej granice. Są trzy kategorie: zielona, żółta i czerwona. Ta pierwsza oznacza wjazd do Słowenii bez ograniczeń, druga - pod pewnymi warunkami, a trzecia - brak możliwości wjazdu.

Słoweńcy regularnie aktualizują to zestawienie. Jak podaje polsatnews.pl, w piątek Polska została przesunięta z grupy żółtej do zielonej.

W związku z tym polscy turyści wjadą do tego kraju bez ograniczeń. Nie trzeba już ani przechodzić obowiązkowej kwarantanny, ani przedstawiać wyniku testu na koronawirusa. To bez wątpienia spore udogodnienie dla Polaków wybierających się do Chorwacji. To właśnie trasę przez Słowenię często wybierają polscy turyści wyjeżdżający do Dalmacji.

bDnezdmf
Zobacz także: Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega

Wakacje 2020. Nietypowe lato

Koronawirus wymusił mnóstwo zmian w naszym życiu codziennym. Konieczne jest przestrzeganie wielu zasad, a to ze względu na wciąż istniejące ryzyko zakażenia. Podobnie jest w letnich kurortach, choć tam niestety często pandemia jest kompletnie lekceważona.

Wybierając się na letni wypoczynek pamiętajmy o bezpieczeństwie. Ono powinno stać teraz na pierwszym miejscu.

Czytaj także:

bDnezdml
bDnezdmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić