Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Lęk wielu Polaków. Dlatego niektórzy wybierają polskie morze [BADANIE]

9
Podziel się:

Rozpoczął się sezon wakacyjny, wiele osób planuje urlop, inne już wyjechały. Znaczna część naszych rodaków decyduje się na wypoczynek w Polsce. Postanowiliśmy zapytać Polaków, czy do zagranicznych podróży zniechęcają ich loty samolotami.

Lęk wielu Polaków. Dlatego niektórzy wybierają polskie morze [BADANIE]
Czy Polacy boją się lotów samolotami? (Getty Images)

W tym sezonie zagraniczne wakacje mogą być nawet tańsze od tych w Polsce. Jednak wielu Polaków mimo to decyduje się na urlop w kraju - najczęściej nad Bałtykiem.

Czy za taki stan rzeczy może odpowiadać obawa przed lataniem? Postanowiliśmy zapytać Polaków, czy podróż samolotem zniechęca ich do zagranicznych podróży.

Wakacje a strach przed lataniem

Z naszego badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że 42 proc. pytanych nigdy nie leciało samolotem. Takie doświadczenie ma za sobą 58 proc. osób.

Większość badanych (61 proc.) twierdzi, że nie boi się latania samolotem. Lęk przed taką formą podróżowania ma 23 proc. ankietowanych. 16 proc. osób nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

Loty samolotami zniechęcają Polaków do zagranicznych wakacji

Ponad połowa osób biorących udział w badaniu (56 proc.) przyznała jednak, że obawa przed lataniem samolotem zniechęca ich do wybrania się na zagraniczne wakacje. 40 proc. osób zaprzeczyło, a 4 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1082 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 25 – 28 czerwca 2021 roku.

Zobacz także: W Polsce drożej niż za granicą? Burmistrz Mielna: u nas obiad za 11 zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
igor
12 miesięcy temu
Autorzy artykułu subtelnie zapomnieli dodać, że w ankiecie nie było doprecyzowanych przyczyn lęku przed lataniem. Wyniki przed wystąpieniem epidemii były skrajnie różne. Zarówno wynik tej ankiety, jak i przebieg szczepien w naszym kraju, dobitnie świadczą o tym, że Polacy boją się przede wszystkim przymusu i braku poszanowania dla ludzkiej godności; Dziś latanie to nie tylko transport, ale i narządzie wywierana presji społecznej. Mało tego okazuje się, że wraz z nagminnym diagnozowaniem nowego wariantu Delta, dodatkowym obostrzeniom w tym kwarantannie poddawani sa również w pełni zaszczepieni, i wy jeszcze się dziwicie, że jest spadek zainteresowania formami transportu ścisle monitorowanymi...
Emeryt
12 miesięcy temu
Mnie nikt nie pytał o zdanie!
Goldengecko
12 miesięcy temu
Do tego dochodzi koszt realnego ubezpieczenia na życie pokrywający koszty leczenia do 1 miliona Euro
lars
12 miesięcy temu
A ja się boję że samolot spadnie na wyspę ludożerców i zostanę zjedzony!
doniek
12 miesięcy temu
Mogę jechac oprucz Polski jedynie do Rosji po oprucz polskiego rosyjskiego nie znam żadnych języków i nie mam jak sie porozumiec z tubylcami
Fin
12 miesięcy temu
A ja to wolę za granicę samochodem. Teraz w sierpniu jadę do Toskani
Capek
12 miesięcy temu
Wniebowzieci latamy sobie Z kolegą
Doktoruniuo
12 miesięcy temu
Walić tych naciągaczy z nad morza albo gór. Wolę wydać pieniądze w innych krajach i odpocząć. Niż zostać w Polsce i przepłacać za wszystko i nie mieć pogody.
Geg
12 miesięcy temu
Dlaczego rząd nie wprowadzi zakazu wyjeżdżania na urlop za granicę? Za chwilę wprowadzą 4 falę i zwalą na nas że przywieźliśmy delte do Polski w okresie urlopów i nie chcemy się szczepić. Nie lepiej spędzić urlopu w Polsce zamiast na jesień znów wszystko zamykać? No chyba że rząd już postanowił że 4 falę wprowadzi i nie chce z tego rezygnować...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić