Lęk wielu Polaków. Dlatego niektórzy wybierają polskie morze [BADANIE]

15

Rozpoczął się sezon wakacyjny, wiele osób planuje urlop, inne już wyjechały. Znaczna część naszych rodaków decyduje się na wypoczynek w Polsce. Postanowiliśmy zapytać Polaków, czy do zagranicznych podróży zniechęcają ich loty samolotami.

Lęk wielu Polaków. Dlatego niektórzy wybierają polskie morze [BADANIE]
Czy Polacy boją się lotów samolotami? (Getty Images)

W tym sezonie zagraniczne wakacje mogą być nawet tańsze od tych w Polsce. Jednak wielu Polaków mimo to decyduje się na urlop w kraju - najczęściej nad Bałtykiem.

Czy za taki stan rzeczy może odpowiadać obawa przed lataniem? Postanowiliśmy zapytać Polaków, czy podróż samolotem zniechęca ich do zagranicznych podróży.

Wakacje a strach przed lataniem

Z naszego badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że 42 proc. pytanych nigdy nie leciało samolotem. Takie doświadczenie ma za sobą 58 proc. osób.

Większość badanych (61 proc.) twierdzi, że nie boi się latania samolotem. Lęk przed taką formą podróżowania ma 23 proc. ankietowanych. 16 proc. osób nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

Loty samolotami zniechęcają Polaków do zagranicznych wakacji

Ponad połowa osób biorących udział w badaniu (56 proc.) przyznała jednak, że obawa przed lataniem samolotem zniechęca ich do wybrania się na zagraniczne wakacje. 40 proc. osób zaprzeczyło, a 4 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1082 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 25 – 28 czerwca 2021 roku.

Zobacz także: W Polsce drożej niż za granicą? Burmistrz Mielna: u nas obiad za 11 zł

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić