Wróć na
A. M.
|

Wakacyjne ceny szokują. "To najdroższa jagodzianka, jaką jadłam"

137
Podziel się

Zdjęcie przedstawiające drożdżówkę oraz dołączony do niej rachunek przesłała oburzona internautka. Okazuje się, że za cztery jagodzianki pani Beata zapłaciła aż 37 złotych. Takiej kwoty się nie spodziewała.

Wakacyjne ceny szokują. "To najdroższa jagodzianka, jaką jadłam"
Zdjęcie drożdżówki wraz z rachunkiem przesłała oburzona internautka
bCNvXDnp

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Lato to najlepszy okres, by wybrać się na wycieczkę. To także czas, kiedy właściciele lokali podwyższają swoje ceny. Klienci nie zawsze potrafią przejść z tym do porządku dziennego.

Wielu internautów dzieli się rachunkami w sieci. Niektórzy, jak pan Robert, spędzający wakacje w Juracie, nie kryją oburzenia. Kwota 200 zł za obiad, to według niego zdecydowana przesada. Są jednak tacy, którzy takiej drożyzny nie doświadczyli. Pani Aneta z rodziną za obiad dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci oraz kompot dla dzieci zapłaciła w Chłapowie 87 zł. "Porcje są duże i spokojnie można się najeść" - chwaliła internautka.

bCNvXDnr

Pani Beata z kolei postanowiła podzielić się swoimi wrażeniami po zakupach w warszawskiej piekarni. Kobieta przesłała zdjęcia wraz z komentarzem na platformę dziejesie. Wynika z nich, że za jedną jagodziankę zapłaciła w piekarni aż 9 zł, za cztery oraz papierową torbę aż 37 zł. "To najdroższa jagodzianka, jaką jadłam" - napisała pani Beata.

O cenę niestety nie zapytała od razu. Gdy otrzymała zamówienie, rachunek ją zaskoczył. Nie spodziewała się, że jagodzianka może kosztować tak dużo, jednak nie zrezygnowała z zakupu.

Wachlarz cen jagodzianek jest szeroki. Przyczyną może być fakt, iż nie zawsze do środka dodawane są prawdziwe jagody. Często zastępuje się je tańszymi owocami, zwłaszcza borówkami, bywa także, że dokładane są skórki jabłek i substancje żelujące.

bCNvXDnx
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jak coś jest bardzo tanie, to nie może być najwyższego lotu. Jeżeli jest bardzo niska cena, to jest mało prawdopodobne, że przy kosztach, które stale rosną, to będzie produkt naturalny - wyjaśniał w rozmowie z Wirtualną Polską prezes Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP Leszek Truskolawski.

Unikaj takich gofrów. Zatrucie gwarantowane

bCNvXDnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
Podatnik
1 tyg. temu
500+ + nie pyta myśli że mu się należy . Dać mu rekina i piwo gratis. Tak nauczony.
jack
1 tyg. temu
to po co kupować a potem płakać?
Barek
1 tyg. temu
No zobacz , 500+ na urlopie i nastepny problem.
bCNvXDnT
sceptyk
1 tyg. temu
No niestety, mamy wolny rynek a w zasadzie "wolną amerykankę". Każdy producent ustala ceny, według tylko sobie znanych zasad. Jest na to jedna rada. Bojkotować takie produkty - nie kupować...
Anon
1 tyg. temu
To chyba w Gucci kupowane były
Najnowsze komentarze (137)
TWOP
1 tyg. temu
Nie ma się co przejmować, zaraz UE odetnie polskę od finansowania (daj boże jak najszybciej!!!) to może niektórzy oprzytomnieją
Komentator
1 tyg. temu
Nikt jej nie zmuszał, żeby je kupowała. Jak człowiek chce oszczędzić to może trochę się przejść i poszukać taniej
AGO
1 tyg. temu
W Brwinowie jagodzianki 8.50PLN...w pełni na tę cenę zasługują
sceptyk
1 tyg. temu
No niestety, mamy wolny rynek a w zasadzie "wolną amerykankę". Każdy producent ustala ceny, według tylko sobie znanych zasad. Jest na to jedna rada. Bojkotować takie produkty - nie kupować...
Gal Anonim
1 tyg. temu
Ludzie, jak was nie stać na wakacje to siedźcie na odwłokach w domu i nie narzekajcie że drogo.
Iga
1 tyg. temu
Dlatego jeśli Twój rodak Ciebie okrada leć za granicę odpoczywać. Mentalność polaczka najgorsze co może być
qwerty
1 tyg. temu
Czyli obietnice wyborcze już spełnianie :) obniżyli musztardę, podwyższają wszystko inne. Brawo za Twój głos na Du*ę :)
chińczyk
1 tyg. temu
Jak usłuszał sumę to bym wyszedł i tyle.Jednak wtedy by nie mogła płakać i dlatego pewnie dokonała zakupu........
bCNvXDnL
12345
1 tyg. temu
Trzeba było najpierw sprawdzić ceny ,a nie narzekać
gosciuu
1 tyg. temu
Chcieliście to macie teraz dobrą zmianę i tanie państwo i nie płakać. Widziały gały co brały przy wyborach.
Głowa boli
1 tyg. temu
Na warszawskiej Pradze czy Targówku jagodzianki kosztują w cukierniach 2,5 zł. W Wilanowie kosztują 7 zł.
mamma mia
1 tyg. temu
Kolejna polska Jessi w sklepie
jury
1 tyg. temu
Ciekawe co jest grane z tymi rachunkami ? ostatnio coś dużo na ten temat się publikuje - czyż by zniechęcić ludzi od wyjazdu nad morze ??? skubańcy wirusa się już nie boją to może cenami załatwimy
jaro
1 tyg. temu
każdy próbuje kantować i się nachapać ille może
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić