o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Warszawa. Szczepionki bez rejestracji. Oto co działo się 1 maja

105
Podziel się

Dziennikarz Krzysztof Berenda opublikował na Twitterze zdjęcie kolejki do punktu szczepień, która ciągnie się niemal w nieskończoność. Co najciekawsze - ludzie czekali po preparat już od... 3 w nocy! Zła wiadomość jest taka, że liczba dawek jest ograniczona.

Warszawa. Szczepionki bez rejestracji. Oto co działo się 1 maja
(PAP)
bEDfswOJ

Szczepienia przeciwko COVID-19 bez zapisów w Warszawie to coś, na co Polacy czekali z wyraźnym zniecierpliwieniem. Wielu z nich bardzo zależy na tym, aby zostać zaszczepionymi w pierwszej kolejności, co oczywiście wiąże się z szeregiem zalet - w skrócie gwarantuje ona szybszy powrót do normalności sprzed wybuchu pandemii danego człowieka.

Niestety, liczba preparatów jest ograniczona. Jest ich 2,5 tys., jednak nie na jeden dzień, a na cały weekend majowy. Jakie więc są szanse, że wszyscy, którzy stoją w kolejce, zostaną zaszczepieni? Oczywiście zależy to, o której części długiego ogona mówimy, jednak ci, którzy przyszli około 10 minut przed otwarciem punktu, czyli tak, jak zwykle przychodzi się do lekarza, mają marne szanse.

bEDfswOL

Wszystko z powodu tego, że liczni chętni w kolejce stali już o 3 w nocy. Najlepszym przykładem obrazującym sytuację jest mieszkaniec Mokotowa, który zgodził się na rozmowę z Gazetą Wyborczą.

Najbliższe dostępne dla mnie terminy były za kilka tygodni. I to na AstręZenekę. A później jeszcze trzeba czekać kolejne tygodnie na drugą dawkę. A tutaj tylko jedno ukłucie i będzie z głowy - czytamy.

Warszawa. Kolejki do punktu szczepień na pl. Bankowym

Jak podaje Gazeta Wyborcza, nie obyło się bez przykrych incydentów. Niektórzy próbowali za pomocą rozmaitych sztuczek dołączyć w połowie kolejki. Na szczęście nikomu się to nie udało. Wszystko z powodu czujności wytrwałych i ich ogromnej złości na tego typu zagrywki, na które ani im się śniło pozwolić.

bEDfswOR

Dziennikarz Dawid Krawczyk tak relacjonował to, co działo się przy punkcie szczepień, zlokalizowanym na pl. Bankowym. Kolejka, która ciągnęła się przez ul. Elektoralną i zawija w Orlą to, według map Google, około 0,5 kilometra. Warto wspomnieć, że pomimo tego dołączali do niej kolejni chętni. Inne, późniejsze filmy pokazują jeszcze dłuższe kolejki, sięgające nawet kilometra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfswPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
Ghjkkkl
5 miesięcy temu
Jak widać durniow i lamusow ci u nas dostatek, ale i tych zaszczepimy ,hahahaha
Eea
5 miesięcy temu
Gratulacje tepoty....
Andre
5 miesięcy temu
Cieslak już padł po szczepionce. Jak Krawczyk. A reszta jak do Auschwitz. W kolejce. Umyjemy,odwszymy,a z drugiej strony na wózkach do dołu. Teraz tak samu. Boże co za glupi naród.
bEDfswPn
Lolo
5 miesięcy temu
Wytresowane towarzystwo przez media jak pieski czekają na smycz
Fred
5 miesięcy temu
Tragedia to chore co zrobili z naiwnymi ludzmi!
Miki
5 miesięcy temu
A czy ci wszyscy ludzie sa po konsultacjach z lekarzem , mieli badanie krwi i wiedza , ze nie maja przeciwwskazan ?
Dalila
5 miesięcy temu
Mój kolega zaczepił się ta czepionka co zmienja geny luckie. Mrna czy jakoś tak. Masakra. Czipuja ludzi i geny im zmienjajom.
Rafi
5 miesięcy temu
Pacany! To była kolejka do muzeum:)
aqq
5 miesięcy temu
Bydełko się szczepi hehehe.
Ona
5 miesięcy temu
I cyk- 4 fala
Goldengecko
5 miesięcy temu
Czy przypadkiem to nie jest ta szczepionka której skuteczność to 60%
wracz
5 miesięcy temu
Gdyby rok temu nasze władze nie odrzuciły 15 mln szczepionek z UE mielibyśmy już dawno zaszczepioną połowę narodu. Teraz mamy ograniczone dostawy szczepionek i kilometrowe kolejki. Zostaje pogratulować braku logiki i braku organizacji przy zwalczaniu pandemii.
Tomii
5 miesięcy temu
Reklama czyni cuda ale czy to zadziała wątpię,właczam myślenie a mówią że szczepionka nie daje żadnej ochrony więc o co tu chodzi
bEDfswPf
Liper
5 miesięcy temu
Rząd zamyka sklepy hotele i t.p. a ustawia ludzi w kolejkach niech na siebie chuchają na tym deszczu. Dlaczego nie da tych szczepionek do punktów szczepień wraz z obsługą i niech się każdy w cywilizowany sposób zapisze i zaszczepi. Najpierw szczepimy rocznikami a teraz taki cyrk. Debili z ludzi robią.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić