Ważny ruch Google. Chodzi o wojnę na Ukrainie

W niedzielę, 27 lutego, Google Alphabet Inc potwierdził, że tymczasowo wyłączył na Ukrainie niektóre narzędzia Google Maps. Na taki ruch zdecydowano się z uwagi na rosyjską inwazję.

Ważny ruch Google. Chodzi o wojnę na Ukrainie
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Siam Pukkato)

PAP donosi, że wyłączono narzędzia, które pokazują lokalizacje różnych miejsc i na żywo prezentują warunki drogowe. Google podkreśla, że działania podjęto na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych na Ukrainie.

Ruch był konsultowany z władzami Ukrainy. Rozmawiano o nim również z władzami regionalnymi i lokalnymi.

Google Alphabet Inc wyraźnie zaznacza, że wyłączenie niektórych funkcji map ma związek z tym, że Ukraina stoi w obliczu rosyjskiej inwazji.

Trwa inwazja na Ukrainę

Inwazja na Ukrainę rozpoczęła się w czwartek. W nocy z niedzieli na poniedziałek prezydent Wołodymyr Zełenski informował o kolejnych rozmowach z sojusznikami, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ukraińskie służby donoszą natomiast o kolejnych atakach Rosjan. Agresorzy niszczą nie tylko infrastrukturę wojskową, ale i m.in. budynki mieszkalne. Tymczasem obrona terytorialna Ukrainy wzywa w mediach społecznościowych do mobilizacji.

W kontekście doniesień o przybywaniu kolumn okupantów z północnej Ukrainy wzywamy do zorganizowanego oporu ludności cywilnej - napisano na Facebooku.
Zobacz także: Klęska Rosji. "Akt tchórzostwa" cara w wojnie krymskiej
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić