aktualizacja 

To pojawiło się na Twitterze Dudy. Ludzie nie wierzą własnym oczom

Andrzej Duda przekazał nowe wieści dotyczące wojny na Ukrainie. Prezydent napisał na Twitterze o problemach rosyjskiej armii. Jej żołnierze mieli stracić jeden z czołgów przez chersońskich Romów. Głowa państwa nie mogła się powstrzymać od komentarza, okraszonego emotikonkami. Jego wpis spowodował zaś nie lada konsternację.

To pojawiło się na Twitterze Dudy. Ludzie nie wierzą własnym oczom
Prezydent Andrzej Duda przekazał dobre wieści (Wikimedia Commons)

Sytuacja na Ukrainie nadal jest bardzo trudna. Ukraińscy żołnierze nie mają zamiaru składać broni i skutecznie osłabiają szeregi wroga w walce. Co pewien czas z napadniętego przez Federację Rosyjską państwa docierają kolejne informacje o stratach agresora zarówno w sprzęcie, jak i w ludziach.

Najnowsze wieści dotyczące strat Rosjan przekazał prezydent RP na Twitterze. Andrzej Duda udostępnił tam link do artykułu ukraińskiego portalu 24tv.ua. Napisano w nim o przejęciu czołgu rosyjskiej armii w pobliżu Kachowki. O dziwo bohaterskiego wyczynu nie dokonali żołnierze armii ukraińskiej, a mieszkający w obwodzie chersońskim Romowie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiele osób zwróciło uwagę na styl, w jakim prezydent napisał twitterowy wpis. Użył w nim wielu emotikonek, które miałyby wskazywać jego rozbawienie tym zdarzeniem. Komentujący stwierdzili, że tego typu post nie powinien być zamieszczony na oficjalnym koncie prezydenta Andrzeja Dudy. Niektórzy byli przekonani, że doszło tam do włamania hakerów.

Panie Prezydencie, Polska wspaniale reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. Przedstawiciele państwa powinni zachować powagę. Lepiej usunąć wpis - proponuje jeden z internautów. Jest to jednak jeden z łagodniejszych wpisów.
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić