aktualizacja 

We Lwowie zawyły syreny. Smutne obrazki z opustoszałego miasta

Inwazja militarna Federacji Rosyjskiej na Ukrainę nadal trwa. Dzień po jej rozpoczęciu spore zagrożenie pojawiło się we Lwowie. Z tego powodu w mieście położonym 80 km od polskiej granicy zawyły syreny.

We Lwowie zawyły syreny. Smutne obrazki z opustoszałego miasta
We Lwowie zawyły syreny (Twitter)

Wojska rosyjskie opanowują całą Ukrainę. We piątek, 25 lutego 2022 roku, od godziny 7:30 jest przeprowadzany wrogi nalot na Lwów. Według ukraińskich mediów oraz agencji TASS i Reuters, w mieście przeprowadzono ostrzał. Warto zwrócić uwagę, że tereny, na których toczy się ta walka, leżą w bardzo blisko granicy z Polską.

Mieszkańcy Lwowa zostali ostrzeżeni przed nalotem. Na terenie całego miasta od wczesnych godzin porannych można usłyszeć dźwięk syren przeciwlotniczych. Na Twitterze pojawiło się wiele nagrań, na których widać opustoszałe ulice Lwowa, położonego ok. 80 km od granicy z Polską.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę jest coraz bardziej intensywna. Do wypowiedzenia wojny doszło 24 lutego przed 5:00 rano czasu kijowskiego (4:00 czasu polskiego - przyp. red). Władimir Putin wydał specjalne orędzie, w którym mówił, że celem rosyjskich wojsk jest "zdemilitaryzowanie" i "zdenazyfikowanie" Ukrainy. Wielu cywili rozpoczęło ewakuację.

Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić