Wenezuela. Amerykański szpieg zatrzymany

83

Amerykański szpieg zatrzymany na terenie Wenezueli - poinformował na konferencji prasowej prezydent Maduro. Został aresztowany w 10 września, w północno-zachodnim stanie Falcon.

Wenezuela. Amerykański szpieg zatrzymany
Nicolas Maduro - prezydent Wenezueli. (Getty Images, Stephanie Keith)

Prezydent Maduro ogłosił podczas konferencji prasowej, że schwytano amerykańskiego szpiega. To żołnierz piechoty morskiej i współpracownik CIA. Wiadomo także, że schwytany niegdyś uczestniczył w tajnych misjach w Iraku.

Szpieg schwytany został na terenie jednej z największych rafinerii ropy naftowej w północno-zachodnim stanie Falcon, gdzie obecnie ma miejsce ogromny przestój w produkcji. Rafineria przechodzi przez kryzys, za który opozycja obwinia m.in. obecnie rządzących.

Szpieg jest przetrzymywany w areszcie. Były marines jest także przesłuchiwany, a władze chcą wyciągnąć od niego informacje w związku z jego pobytem na terenie Wenezueli.

Mężczyzna miał przy sobie sporą ilość gotówki. Namierzono go i schwytano dzięki użyciu specjalistycznych narzędzi.

Jak podaje Global News - prezydent Maduro poinformował niedawno o udanej akcji przeprowadzonej przez siły Wenezueli. W El Palito w stanie Carabobo, gdzie znajduje się inna rafineria, udaremniono próbę zamachu.

Zobacz także: Pokaz siły na Morzu Omańskim
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić