Wesele w Malanowie przerwane przez policję. Wylegitymowano 81 osób

20

Pomimo pandemicznych obostrzeń w Malanowie w województwie wielkopolskim odbyło się wesele. Na miejscu interweniowała policja, która poinformowała o zdarzeniu prokuraturę.

Wesele w Malanowie przerwane przez policję. Wylegitymowano 81 osób
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zapewne nie tak miało zakończyć się wesele w wielkopolskim Malanowie. Młoda para zdecydowała się na zorganizowanie hucznej imprezy 10 kwietnia pomimo pandemicznych zakazów obowiązujących na terenie całej Polski. Jak się później okazało, ryzyko było zupełnie nieopłacalne i zakończyło się małą katastrofą.

O sprawie poinformował portal rmf24.pl. Na sali w Malanowie po godzinie 19 weselników odwiedziła policja i sanepid. Interwencja mundurowych wiązała się z § 1 art.165 Kodeksu karnego. Chodziło o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne. Wylegitymowano aż 81 osób, które były na miejscu.

Wesele może mieć katastrofalne skutki dla organizatorów. Za popełnienie przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sanepid wydał również decyzję o zaprzestaniu działalności sali bankietowej z rygorem natychmiastowej wykonalności. Wiązało się to z zakończeniem wesela i opuszczeniem sali przez gości.

Obostrzenia w Polsce

Pandemiczne obostrzenia w różnej formie trwają w Polsce od marca 2020 roku. Od połowy października obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Zamknięto również wtedy wszystkie lokale gastronomiczne. Większość z nich funkcjonuje od tego czasu na zasadzie wydawania dań na wynos.

Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić