o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Wesele w Malanowie przerwane przez policję. Wylegitymowano 81 osób

10
Podziel się

Pomimo pandemicznych obostrzeń w Malanowie w województwie wielkopolskim odbyło się wesele. Na miejscu interweniowała policja, która poinformowała o zdarzeniu prokuraturę.

Wesele w Malanowie przerwane przez policję. Wylegitymowano 81 osób
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bDZpAFrF

Zapewne nie tak miało zakończyć się wesele w wielkopolskim Malanowie. Młoda para zdecydowała się na zorganizowanie hucznej imprezy 10 kwietnia pomimo pandemicznych zakazów obowiązujących na terenie całej Polski. Jak się później okazało, ryzyko było zupełnie nieopłacalne i zakończyło się małą katastrofą.

O sprawie poinformował portal rmf24.pl. Na sali w Malanowie po godzinie 19 weselników odwiedziła policja i sanepid. Interwencja mundurowych wiązała się z § 1 art.165 Kodeksu karnego. Chodziło o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne. Wylegitymowano aż 81 osób, które były na miejscu.

bDZpAFrH

Wesele może mieć katastrofalne skutki dla organizatorów. Za popełnienie przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sanepid wydał również decyzję o zaprzestaniu działalności sali bankietowej z rygorem natychmiastowej wykonalności. Wiązało się to z zakończeniem wesela i opuszczeniem sali przez gości.

Obostrzenia w Polsce

Pandemiczne obostrzenia w różnej formie trwają w Polsce od marca 2020 roku. Od połowy października obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Zamknięto również wtedy wszystkie lokale gastronomiczne. Większość z nich funkcjonuje od tego czasu na zasadzie wydawania dań na wynos.

bDZpAFrN
Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpAFsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Sabat
miesiąc temu
Na obchodach smoleńskich było około 20O osób w większości bez maseczek,tam można i policja nie interweniowała na zlocie motocyklistów w Częstochowie również ale wesele to problem
Takijestem
miesiąc temu
Bez komentarza... A to dopiero początek 😉pomalutku sukcesywnie robią z ludźmi co chcą
Jjkk
miesiąc temu
Policja to dno dna, żeby utrzymać stołek będą służyć jarusiowi ludzie bez honoru czyste zera jeszcze uzbrojone gdyby nie to już dawno by był nie jeden pucz
bDZpAFsj
Jaja
miesiąc temu
Z zjazd na jasnej gorze ???? 10 tys motocyklistów i msza
batrix365
miesiąc temu
Zaraz, zaraz dlaczego policja nie interweniowała na obchodach 10 rocznicy Smoleńska, w kościołach i na obchodach????????? Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka (niech spoczywa w Pokoju) były tłumy większość bez maseczek, ale że był tan Premier to policji i sanepidu nie było, a tu młodym spier....ć najpiękniejszy dzień w ich życiu, to już przechodzi ludzkie pojęcie.........
Niech spróbuj...
miesiąc temu
Niech policja przerwie niedzielne nabożeństwa. Hahaha.
Otorada
miesiąc temu
Od potrzeba biesiadnikow wesela szczepic juz sa naturalnie zaszczepieni.
Rada
miesiąc temu
Policja skrzętnie wybiera miejsca kontroli. Nieco niepokojące to jest.
olo
miesiąc temu
Sąd powinien oddalić pozew, wystarczy pokazać inne imprezy w Polsce gdzie nikt z Policji i Sanepidu nie interweniował. Dobrych adwokatów i sprawa wygrana. Niema lepszych i gorszych są równi w tym co robią inni. Trzymam kciuki.
Cris
miesiąc temu
Tam cały czas imprezy były jak ktoś chciał to właściciele robili ta żadnego Lockdown nie wprowadzono a siedziba gminy tuż obok i wszyscy wiedzieli
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić