o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Niebezpieczne znalezisko w trakcie wykopków. To nie jest ziemniak

8
Podziel się

W gminie Stary Brus obok Włodawy (woj. lubelskie) wykopki mogły okazać się bardzo niebezpieczne. Podczas zbiorów ziemniaków wykopano granat ręczny najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Niebezpieczne znalezisko w trakcie wykopków. To nie jest ziemniak
Podczas zbiorów ziemniaków wykopano granat ręczny najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. (Policja)
bEEEVegl

We wtorek włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu. Podczas kopania ziemniaków w gminie Stary Brus obok Włodawy (woj. lubelskie) rolnik znalazł granat ręczny pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów.

Policjanci nieustannie apelują o zachowanie zasad ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów. Pamiętajmy, że takie przedmioty mogą być nadal bardzo niebezpieczne, dlatego nie wolno ich dotykach ani przenosić.

bEEEVegn

O znalezisku trzeba szybko powiadomić służby, które zabezpieczą miejsce przed dostępem osób postronnych i bezpiecznie usuną niewybuch.

Zobacz także: Odkrycie mieszkańców Rozalina. Arsenał broni z okresu II wojny światowej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEVegO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Twój nick
6 miesięcy temu
Jak widać klimat już się ocieplił, bo pod Włodawą w kwietniu mają wykopki ziemniaków, a ja się spóźniłem i dopiero swoje planuję posadzić.
pawel
12 miesięcy temu
o jej granat ... a UZRG ? a instrukcja? a co na to UOP ?
Basia
12 miesięcy temu
"wykopano granat ręczny" Sądząc po wielkości tego niewybuchu, na zdjęciu,to chyba nie jest granat ręczny.
bEEEVegP
Jego sąsiad
12 miesięcy temu
Niewiele dzieliło od rozrywki.
dno dna na o2
12 miesięcy temu
A ja gapiłem się w zdjęcie z pół godziny i zastanawiałem się czy zgadnę. Nie wyglądało mi to na ziemniaka. Myślałem, że może burak, a potem kamień. Tak się później zastanawiałem skąd ten kamień może być. W końcu nie mogłem wytrzymać i musiałem przeczytać te arcydzieło literackie by czegokolwiek się dowiedzieć, bo moje życie nie miałoby sensu. To chyba najważniejsza wiadomość w tym roku! Życie nie będzie już takie same.
polo
12 miesięcy temu
natychmiast Policja powinna zrobić przeszukanie posesji domu rolnika a kopaczkę którę wykopał granat zarekwirować jako dowód w sprawie przeciwko dobru narodowemu . Nie wolno szukać w ziemi artefaktów z wojny ani innych rzedczy bo to należy do państwa
saper
12 miesięcy temu
to nie jest ziemniak? to moze kartofel...takich znalezisk to w zaoranej polsce wojna znajduje sie prawie co dzien...tego ludzie na wsiach nawet nie zglaszaja bo bylo by po zniwach
przedpior
12 miesięcy temu
to manjok sprowadzony z afryki ...ale jest artykul
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić