Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Nie będzie go na pogrzebie księcia Filipa. Boris Johnson podał powód

12

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie pojawi się na pogrzebie księcia Filipa, który odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Jest ważny powód.

Nie będzie go na pogrzebie księcia Filipa. Boris Johnson podał powód
Boris Johnson (Getty Images)

Premier Boris Johnson nie będzie na pogrzebie księcia Filipa

Boris Johnson nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych w sobotę 17 kwietnia. Biuro premiera wyjawiło przyczyny.

W efekcie przepisów koronawirusowych w pogrzebie Jego Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga, może wziąć udział tylko 30 osób. Premier przez cały czas chce postępować zgodnie z tym, co jest najlepsze dla królewskiego domu, dlatego, aby umożliwić (udział) jak największej liczbie członków rodziny, nie będzie uczestniczył w pogrzebie w sobotę - podało biuro Borisa Johnsona.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15:00. Miejscem uroczystość ma być Kaplica św. Jerzego na zamku w Windsorze. Pałac Buckingham podał, że cała ceremonia zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi.

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, zmarł w piątek 9 kwietnia rano. Miał 99 lat. Małżonkiem brytyjskiej królowej był przez 73 lata.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić