Weszli do altany na ogródki działkowe. Zdębieli na ten widok

75

Chełmscy ujawnili w jednej z altanek działkowych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ponad 26 kg marihuany. W środku zatrzymali trzech mężczyzn. Dwaj 26-latkowie i ich 29-letni kompan zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Odpowiedzą za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi im nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Weszli do altany na ogródki działkowe. Zdębieli na ten widok
Chełmscy ujawnili w jednej z altanek działkowych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ponad 26 kg marihuany. (Policja)

Chełmscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspierani przez kryminalnych pojechali w minioną środę 18 października na teren ogródków działkowych w Chełmie. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że mogą się tam znajdować znaczne ilości narkotyków.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, kiedy weszli do jednej z altanek. Tam ich oczom w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ukazał się szereg półek, na których przy sztucznym oświetleniu suszyły się konopie indyjskie.

Znajdowały się one w różnej fazie suszenia. Marihuana była również w pudłach na podłodze. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 26 kilogramów marihuany, a także sprzęt służący do wytwarzania narkotyków. Na miejscu zatrzymali też trzech przebywających tam mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Region niesamowitych widoków i niezwykłych ludzi. Poznajcie Polskę Środkową

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 26 do 29-lat trafili na komendę. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności - przypomina komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić