Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Weszli do tunelu z pomidorami. Niebywała odkrycie na Lubelszczyźnie

15

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego dotarli do 28-latka z gminy Susiec, który był podejrzewany o niecne czyny. Chodziło o posiadanie narkotyków. W jego garażu znaleziono 30 gram marihuany, ale prawdziwa niespodzianka czekała wśród pomidorów.

Weszli do tunelu z pomidorami. Niebywała odkrycie na Lubelszczyźnie
Marihuana na posesji (Policja, KPP Tomaszów Lubelski)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Susiec może być właścicielem plantacji konopi. Mundurowi udali się więc pod jego adres, żeby sprawdzić swoje przypuszczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do pomieszczenia ukrytego w łóżku. Odkrycie w Lubuskiem

Susiec: Marihuana wśród pomidorów

28-latek z gminy Susiec suszył w garażu ponad 30 gramów marihuany. To był jednak dopiero początek "odkryć". - Podczas przeszukania posesji, dodatkowo w tunelu ogrodowym, gdzie rosły pomidory ujawnili krzaki konopi innych niż włókniste. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, miały nawet do ponad 2 metry wysokości - informują mundurowi Tomaszowa Lubelskiego.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste, za co naraził się na odpowiedzialność karną na podstawie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii.

To kolejny taki przypadek, gdy posiadacz plantacji próbuje ją sprytnie ukryć. Najczęściej występują one w domach jednorodzinnych, na poddaszach, w piwnicach. Zdarza się również, że są one pozostawiane w opuszczonych halach produkcyjnych lub innych budynkach, które nie budzą na co dzień żadnych podejrzeń. W tm przypadku jednak mundurowy udało się bardzo szybko ustalić, gdzie znajduje się plantacja.

Przypomnijmy, że kto to, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić