Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Po zmroku stawał swoim bmw. Policja szybko odkryła powód

18

Policjanci z Wieruszowa (woj. łódzkie) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który miał przy sobie spore ilości narkotyków. Został on tymczasowo aresztowany. Wpadł, ponieważ często zatrzymywał się w tym samym miejscu, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Po zmroku stawał swoim bmw. Policja szybko odkryła powód
Po zmroku stawał swoim bmw. Policja szybko odkryła powód (Policja Łódzka, KPP w Wieruszowie)

Policja otrzymała informację, że pewien kierowca osobowego bmw wieczorami często widywany jest w jednej z miejscowości w gminie Galewice. Podejrzewano, że mężczyzna może posiadać nielegalne substancje.

Sprawą zajęli się kryminalni z KPP w Wieruszowie, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze 19 czerwca, po zmroku, przystąpili do kontroli wytypowanego pojazdu. Intuicja nie zawiodła.

W trakcie szczegółowej kontroli kierowcy osobówki, kryminalni w kieszeni spodni znaleźli woreczki foliowe z białą substancją - informuje aspirant Piotr Siemicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fatalna decyzja kierowcy. Wyprzedził radiowóz na pasach

22-latek tłumaczył policjantom, że posiadany przez niego proszek to metamfetamina. Wyjaśnił również, że w gminie Galewice znalazł się przez przypadek, ponieważ jadąc od Wrocławia pomylił drogi i się zgubił.

Handlował narkotykami w swoim bmw

Mundurowi, podejrzewając nielegalną działalność, zatrzymali mieszkańca powiatu wieluńskiego. Przeprowadzone badanie narkotykowym testerem ujawnionej substancji potwierdziło, że jest to rzeczywiście metamfetamina. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 200 gramów narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, mężczyzna usłyszał zarzut. Sąd, po zapoznaniu się z wnioskiem prokuratora oraz materiałem dowodowym zgromadzonym przez śledczych, przychylił się do ich stanowiska i postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Warto zaznaczyć, że za przestępstwo, które popełnił, obowiązujące przepisy prawa przewidują surową karę, sięgającą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić