WhatsApp wprowadza zmiany. Zaakceptujesz je lub nie wyślesz wiadomości

13

Od 15 maja WhatsApp wprowadzi dość istotne zmiany w regulaminie. Do tego czasu użytkownicy będą musieli je zaakceptować albo po prostu nie będą mogli korzystać z podstawowych funkcji aplikacji.

WhatsApp wprowadza zmiany. Zaakceptujesz je lub nie wyślesz wiadomości
WhatsApp (pixabay.com)

Twórcy aplikacji WhatsApp nie pozostawiają użytkownikom wyboru. Tylko akceptacja regulaminu pozwoli im na dalsze korzystanie z usług. Zmiany nie podobają się internautom i efekty już są widoczne, choć do deadline'u, czyli 15 maja, zostało jeszcze trochę czasu.

O co chodzi, co się zmieni? WhatsApp należy do Facebooka. Po wyrażeniu zgody, czyli zaakceptowaniu zmian w regulaminie, WhatsApp przekaże dane użytkownika, czyli lokalizację, historię zakupów, płatności, numer telefonu, spis połączeń oraz adres e-mail do Facebooka.

Brak akceptacji będzie oznaczał blokadę podstawowych funkcji. Użytkownicy nie będą mogli wysyłać ani odbierać wiadomości. Konto teoretycznie będzie działać ani nie będzie zablokowane, jednak jego działanie będzie mocno ograniczone.

Niedługo w aplikacji wszystkim użytkownikom powinny pojawić się informacje o nowym regulaminie. Zmiany te miały nastąpić już 8 lutego, ale ostatecznie wydłużono czas zmian, by jak najlepiej móc poinformować o tym korzystających z aplikacji.

Internauci są oburzeni i już teraz widać, że szukają alternatyw. Aplikacja Telegram, mająca podobne funkcje, w styczniu została pobrana i zainstalowana aż cztery razy więcej niż przed rokiem.

Zobacz także: Człowiek na Marsie. Ekspert o dacie pierwszej załogowej misji na Marsa
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić