Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

WHO beszta Europę. "Do lutego umrze kolejnych pół miliona ludzi"

200
Podziel się

Europa musi zwiększyć swoje wysiłki, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa – ocenił szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge. Na Starym Kontynencie w ostatnich tygodniach lawinowo rośnie liczba nowych zakażeń COVID-19. – Musimy zmienić naszą taktykę walki z wirusem – podkreślił dyrektor WHO.

WHO beszta Europę. "Do lutego umrze kolejnych pół miliona ludzi"
Dyrektor WHO na Europę Hans Kluge wyraził głębokie zaniepokojenie rosnącą liczbą infekcji COVID-19 (Getty Images)

WHO wyraziła w czwartek "głębokie zaniepokojenie" sytuacją pandemiczną w Europie. Dzienna liczba nowych infekcji koronawirusem zbliżać ma się do rekordowych poziomów. Niektóre kraje takie jak Rosja, już odnotowują najwyższe liczby zgonów na COVID-19 od początku pandemii.

Powinniśmy inaczej reagować na wzrost zakażeń i lepiej zapobiegać nowym przypadkom COVID-19 – powiedział na konferencji prasowej szef WHO na Europę Hans Kluge.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Europie. "Kolejne pół miliona zgonów"

W całej Europie na przestrzeni tygodnia liczba infekcji wzrosła o ok. 6 proc. Odnotowano o blisko 1,8 mln więcej zakażeń koronawirusem niż w tygodniu ubiegłym. W tym samym czasie liczba zgonów wzrosła o 12 proc.

Jeżeli nie podejmiemy żadnych działań, do lutego przyszłego roku będziemy mieli kolejne pół miliona zgonów na COVID-19 – ocenił dyrektor WHO.

COVID-19 w Polsce. Pogarsza się sytuacja pandemiczna

W Polsce również znacząco pogarsza się sytuacja epidemiczna. Ministerstwo Zdrowia donosi, że ostatniej doby odnotowano 15 515 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tak wielu zakażeń nie było jeszcze w trakcie IV fali epidemii. Nieustannie wzrasta również liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa.

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 206 osób – podał resort zdrowia w czwartkowym komunikacie.

Obejrzyj także: WHO ostrzega: końca pandemii nie widać. "Jesteśmy w decydującym momencie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(200)
Człowiek
2 miesiące temu
Od kiedy Panowie w garniturach przejmujecie się śmiercią 500tys ludzi z powodu tej choroby? Czemu się nie przejmujecie śmiercią z powodu chorób układu krążenia, zawałów serca, plagą raka u dzieci, śmiercią i chorobami na skutek zatrutej żywności i wody, której dystrybucję kontrolujecie Panowie elyta? A głód? Ile osób zmarło w USA w jednym roku na skutek błędów lekarskich? Według oficjalnych źródeł 300tys! Ile dzieci rocznie ginie bez śladu w USA? 900.000! Ginie bez śladu w samym jednym państwie. Czy politycy i elyty nie wiedzą co się dzieje z tymim dziećmi? WIECIE. Dobrze wiecie.
dsqa
2 miesiące temu
heh szczepia preparatem naiwniaków i dalej zachrowania wiec cos tu nie tak z tymi pseudoszprycami
Dorcia
2 miesiące temu
WHO pod Ścianę - tamtej jesieni w Rosji był znikomy Kowid jak zapłacili dla Putina i Kowid tej jesieni się znalazł Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie ma Kowida w Arabskich krajach, tylko czepiają się Europy. Po prostu chcą ja zniszczyć Kowidem, szczciem ludzi na katolicyzm i uchodzcami. Ciekawo czyj to polan Żydów, USA, czy Watykanu - wszystko to jest bardzo zawiłe. Wy muzemanakich krajach nie ma Kowida
to sie sprawd...
2 miesiące temu
okolo 5 lat temu bogaci ludzie w polsce przesylali sobie sms/a.dotyczacycego tego co sie obecnie dzieje.bylo w nim: o korupcji,przymusowych szczepionkach,podziemiach dla bogatych ,o zwolnieniu merkel za odpowiednim wynagrodzeniem ,o szkoleniu mezczyzn w razie odmowy szczepienia sie i wiele innych...
Ona
2 miesiące temu
A u nas nic się nie robi w kierunku by pandemie przy hamować. Najwięcej zakażeń jest w szkołach dzieci na kwarantannie siedzą i to jest dobre,watpie bo na zdalnym mogło dziecko wyjść po lekcjach na kwarantannie nie i siedzi w domu i tak co dwa tygodnie bo w szkole ktoś zachorował. I tu robi się problem bo opuszczają lekcje.
poko
2 miesiące temu
Jak Hans, to już się boję!
pawel-
2 miesiące temu
gdzie było WHO pod koniec 2019 roku ? - na solarium ?
oszukali
2 miesiące temu
to jest nieustanne zgłoszenie do policji i wszystkich międzynarodowych organów. Widzę w Polsce ludzi, których ktoś NAKŁONIŁ do nie noszenia maseczek i zarażania. To nie powstało samo, i było nieźle. Nie ma mowy.
Szymon Patyk ...
2 miesiące temu
Moim zdaniem leczyć powinni lekarze, ale prognozowac matematycy , bo prognozować mogą ci co znają algebrę a w szczególności reguły postępu geometrycznego!Stad wynika potężne zagrożenie , ale umysły humanistów nie łapią tematu i stąd tragedia moim zdaniem!
SideEffect
2 miesiące temu
Hm... czemu można pisać sex oferty a inne komentarze się blokuje? Bo nie można napisać, że milusiński z przestępczej organizacji WHO wygląda jak brakujące ogniwo w teorii Darwina i wszystko To staje się już nudne?
utylizator
2 miesiące temu
Utylizacja wszystkich z IQ mniejszym aniżeli 140 i będzie po problemie.
Hhah
2 miesiące temu
Haha dziwne. Ludzie podróżują do Afryki na różnice końce świata a tam korona wirus nie dotarł. Jak to możliwe 😁
Viola
2 miesiące temu
Zgony to będą i są przez TO co robicie !!! A gdzie statystyki ludzi nieprzyjętych i umierających z powodu zawału serca w Karetce Pogotowia...umierających z powodu udaru ... z powodu grypy sezonowej...nieprzyjętych w porę i na czas do Szpitali...itd,itd. To CO ????? TYCH chorób już nie ma ???!!! Wyginęły?! Zaprzestały być ?! A gdzie są ludzie chorzy na raka, którzy przez TAKIE działania nie mogą się dostać do Szpitala, Poradni , że o dodzwonieniu się nie ma mowy bo LINIE są ciągle albo zajęte albo przegrzane albo nie ma kto ich odbierać bo do tego doprowadziliście i kraj i ludzi !!! A gdzie chore dzieci, co z psychicznie chorymi gdzie podziali się chorzy na AIDS ??? Takich już nie ma ?! Tylko Covid-19 sieje spustoszenie a inne choroby jak DŻUMA zwyczajnie wyginęły. Co za cuda się TU dzieją TYLKO nie w tę stronę co trzeba. Pytam?! Gdzie statystyki innych , groźnych chorób o których to nawet teraz nie ma mowy? Kiedyś była mowa o szczepionce p/grypie...Miała być rzekomo obowiązkowa. BO grypa zabijała...Ktoś tego gdzieś nie przeforsował...Ktoś gdzieś się nie zgodził...Hhhmmm... I po obowiązku...I po Ustawie ...I po grypie...I po obowiązkowych szczepieniach. I po kasie...Wolna wola. Kto chciał to się zaszczepił a kto nie to nie. I ŻYJEMY do DZIŚ. A z powodu grypy ile osób umiera ??? Tego nikt nie powie ? No cóż. Teraz czas na Covid-19. Wiecie co to jest szacunek do drugiego człowieka? Wątpię. Zresztą co ja wogóle gadam, tak gadam !!! Wiecie co to jest człowieczeństwo ?! Myślę bo mam takie prawo i nikt mi nie zabroni , że w RP powinni wprowadzić Ustawę o Karze Śmierci....
Dzinga
2 miesiące temu
Umrze więcej przez korone niż na korone 🤪 ktoś kiedyś za to beknie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić