o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

WHO ostrzega Europę. Niepokojące słowa. Trzecia fala nadciąga?

78
Podziel się

Europa już na początku roku 2021 może mieć do czynienia z trzecią falą epidemii koronawirusa, jeśli nie wyciągnie wniosków - przestrzega doktor David Nabarro z WHO.

WHO ostrzega Europę. Niepokojące słowa. Trzecia fala nadciąga?
WHO ostrzega Europę przed trzecią falą epidemii koronawirusa. (Pixabay)
bEaeOXZx

Wiele krajów w Europie prowadzi dramatyczną walkę z szalejącym koronawirusem. Pandemia szczególnie dotknęła nie tylko Polskę, ale także m.in. Czechy, Francję, Włochy Wielką Brytanię i Niemcy.

Przedstawiciel WHO Davida Nabarro twierdzi, że Europa nie przygotowała się odpowiednio do drugiej fali epidemii koronawirusa i jednocześnie przestrzega przed kolejną.

bEaeOXZz
Europejska reakcja była niewystarczająca. Stracili okazję do zbudowania niezbędnej infrastruktury w miesiącach letnich, po opanowaniu pierwszej fali. A teraz mają drugą falę. Jeśli teraz nie zbudują niezbędnej infrastruktury, trzecią falę będą mieli na początku przyszłego roku - przestrzegał David Nabarro w rozmowie ze szwajcarskimi mediami.

Nabarro sugeruje, że decyzje niektórych krajów mogą być ryzykowne. Wymienił tutaj Szwajcarię, która zezwoliła na jazdę na nartach, pod warunkiem, że w wagonikach na wyciągach ludzie będą w maskach. Przedstawiciel WHO ds. walki z epidemią krytykuje takie działanie i przestrzega, że może to w przyszłości skutkować "wysoką liczbą nowych zakażeń i zgonów".

Jeśli liczba nowych infekcji spadnie, to wtedy będziemy mogli robić, co chcemy. Ale teraz? Otwieranie ośrodków narciarskich? - mówił Nabarro.
bEaeOXZF

Doktor David Nabarro jednocześnie pochwalił reakcję krajów azjatyckich, takich jak Korea Południowa.

Ludzie są zaangażowani, podejmują działania pomagające zmniejszyć transmisję wirusa. Trzymają dystans, noszą maski, izolują się, gdy są chorzy, myją ręce, chronią grupy najbardziej narażone - wymieniał Nabarro.

Nabarro zaznaczył również, że Azja nie złagodziła przedwcześnie obostrzeń.

Azja nie luzowała restrykcji przedwcześnie. Musicie poczekać, aż liczba nowych przypadków będzie niska i taka pozostanie - podkreślił przedstawiciel WHO.
bEaeOXZG
Zobacz także: Zobacz też: Dawid Kusiak, lekarz mieszkający w Szwecji, opowiada o drugiej falii pandemii w kraju
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeOYaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Łukasz
6 miesięcy temu
To ja mam pytanie do tej pseudo organizacji who żebrającej kase, jak oni sie przygotowali do drugiej fali i ile jeszcze zalicza kompromitacji , jak juz wiedza kiedy bedzie 3 fala to niech odrazu napisza kiedy bedzie 567 fala ZAMKNĄC TA ORGANIZACJE
Wik
6 miesięcy temu
A tak naprawdę to nie wiadomo który kraj na jakiej fali płynie 😂
Wik
6 miesięcy temu
Na każdą falę będzie osobna szczepionka 😂
bEaeOYab
AGA
6 miesięcy temu
Bardzo inteligentny wirus już wie że zaatakuje tylko Europę a co z krajami trzeciego świata tam nic nie zaplanował atakowac no wiadomo tam nie może bo nie dość ze brak mydla to gdzie mówić o dezynfekcji rąk a jak czytam to do scandynawi też nie planuje
Tami
6 miesięcy temu
Pierwsza się nie skończyła a wy już o trzeciej! WHO dzieli sobie na 4 pory roku pandemię lepiej niech Vivaldiego posłuchają.
Fale
6 miesięcy temu
Niech ten WHO przestanie zastraszać ludzi.Już szykują coś znowu. Te ich fale!!! Niech się spakują i na statek. Tam będą mieć tysiące fal a my spokój
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Uważam że wypuszczą więcej wirusa aby więcej ludzi zginęło. Za mało umarło starszych ludzi. Rządy wtedy nie będą musieli wypłacać emerytur. Ale starsi nie dadzą się. Starsi mają mocne organizmy.
Mściciel
6 miesięcy temu
Co,chwalą nam więcej wirusa? Za mało umarło?
brukselczyk
6 miesięcy temu
A kto to jest Europejczyk, coś bliżej?. Użycie określenia Europejczyk , dokładnie oznacza - nikogo.
ccfwe
6 miesięcy temu
Chińczycy nieźle kombinują.
Gosia 1965
6 miesięcy temu
To WHO szaleje a nie żaden virus
Bezobjawowy
6 miesięcy temu
Czuli coś wypuszczą nowego bo czesć społeczeństwa przechorowala albo testy będą pozytywnie fałszywe.
BMF
6 miesięcy temu
Nie bójcie się, Bill Gates kończy w lutym pandemię. Sam to potwierdził.
bEaeOXZT
Robercik
6 miesięcy temu
Klamstwa w statystykach jest 10 razy wiecej chorych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić