o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

WHO ostrzega. Niepokojąca sytuacja w Europie

47
Podziel się

WHO apeluje o zintensyfikowanie działań, których celem ma być ograniczenie rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa.

WHO ostrzega. Niepokojąca sytuacja w Europie
Hans Kluge nazwał zamykanie ludzi w domach "ostatecznością" (Getty Images)
bECOaCnF

Dyrektor europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia Hans Kluge poruszył temat nowego wariantu koronawirusa. Stwierdził, że Europa znajduje się teraz w "punkcie zwrotnym", ponieważ liczba przypadków drastycznie wzrosła, a część zakażeń pochodzi od nowego wariantu.

To niepokojąca sytuacja, która oznacza, że ​​przez krótki czas musimy zrobić więcej niż dotychczas i zintensyfikować działania w zakresie zdrowia publicznego - powiedział Kluge
bECOaCnH

WHO ostrzega przed nowym wariantem

Kluge dodał, że to tempo rozprzestrzeniania się nowego wariantu jest niepokojące. Ekspertom udało się ustalić, że osoby zakażone nie mają poważniejszych objawów, a przebieg choroby przebiega tak samo.

Zobacz także: Mutacja koronawirusa w Anglii. WHO komentuje niepokojące doniesienia
Bez zwiększonej kontroli w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się, wirus będzie miał coraz większy wpływ na już zestresowane i znajdujące się pod presją placówki służby zdrowia - doda Kluge
bECOaCnN

Kluge zaproponował, aby europejskie państwa nadal trzymały się dotychczasowych rozwiązań i nie znosiły zbyt wcześnie lockdownu. WHO zaleca, aby nosić maseczki w każdej przestrzeni publicznej, utrzymywać dystans, ograniczyć wyjścia z domu oraz dbać o higienę. Te środki przyniosą skutki wraz z dobrze działającym systemem wykonywania testów, kwarantanną oraz szczepieniami.

Nowy wariant koronawirusa pojawił się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii. Szybko rozprzestrzenił się m.in. na Japonię, Szwecję, USA czy Koreę Południową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECOaCoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Montreal
8 miesięcy temu
Teraz ostrzeganie trzeba było na początku alarmować niestety działanie spóźnione już nie mówiąc o tym że wygląda to na zamierzone działanie że względu na przeludnienie wprowadza się tylnymi drzwiami eutanazję wszak dane podawane przez poszczególne państwa odnośnie zgonów mogą być zaniżone
M1306
8 miesięcy temu
Będę się szczepił.Bez szczepienia napewno pójdę do grobu
Grypa2o2o
8 miesięcy temu
Po przypadku zgonu 41-letniej portugalki,kolejnym jest zejście 56-letniego lekarza z Florydy.Oboje byli zaszczepienia,ale oczywiście nie miało ono żadnego związku z ich przedwczesnym odejściem.
bECOaCoj
Myszka
8 miesięcy temu
I tak wszystkich nas zmuszą do szczepień bo jak nie, to nie pójdziesz na zabieg ani do sanatoriumczy nawet do lekarza już oni sposób znajdą by wszyscy wzięli szczepionkę czy chcą czy nie
Adzip
8 miesięcy temu
Nie zabija nas wirus ,zabijają nas WHO i propaganda i wszelakie zakazy ,zginiemy ,ale wirus nie będzie miał z tym nic wspólnego
Szczepionka🤣
8 miesięcy temu
Celebryci powinni pić wodę z Wisły z domieszką 💩-OZONOWANEGO❗
Dariusz
8 miesięcy temu
Wyłączyć TVP, tvn, polsat i virusa nie będzie ☝️
Dariusz
8 miesięcy temu
Kluge to wirus 😱
Drtyhk
8 miesięcy temu
Nie szczepić się..
Abc
8 miesięcy temu
"Experci"z WHO jeszcze w lutym 2019 twierdzili, że nie ma przeslanek do tego, żeby epidemia objęła Europę, jak było w marcu wszyscy wiemy. Krzyczeli, że najgroźniejsi są "chorujący bezobjawowo". Jak pojawiła się szczepionka, przestało się o tym mówić nikt tym"bezobjawowym" testu przed szczepieniem nie robi. Ważne, żeby "ukłuć" jak najwięcej ludzi. Teraz mówią o nowych odmianach i całkiem nowych wirusach. Już są nawet testy, które te mutacje będą wykrywały. Zatrudniają tam też chyba wróżki?
Irek66
8 miesięcy temu
Polacy są bierni rząd mówi a polacy robią gdybyśmy byli wszyscy zgodni PiS już by nie rządził a tak to będzie jeszcze gorzej bo Morawiecki pseudo minister zdrowia. Polacy powinni otwierać biznesy bo wszyscy z torbami pójdziemy
Josh
8 miesięcy temu
Teraz nie ma innych chorób dziwne zjawisko wszędzie tylko koronavirus.Ludzie czas najwyższy otworzyć oczy KATAR I KASZEL nie zabija tylko sytuacja - psychoza jaką te ch..e wywołują .Pozbawiają ludzi dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej licząc właśnie na zwiększenie umieralności, robią testy do badań naukowych nie diagnostycznych i wciskają ciemnotę o zaj...stej liczbie zachorowań, a tak naprawdę w analogicznym okresie ubiegłego roku ilość zgonów jest porównywalna dane z GUS, skąd więc te liczby osób zmarłych, które oni podają w codzinnych statystykach,jeśli umieralność jakoś znacząco nie wzrasta.Wygląda że na tą chwilę ludzie też umierają tylko na koronavirusa.Czego nie rozumiecie.
Anka
8 miesięcy temu
Ja oddam wszystkie swoi kolejki do szczepień . A tym czasem czytam książkę ATLANTYDA Iluzja autora Imanuel Alex Nowicki . I szok co tu autor piszę. Trudna lektura nie każdy zrozumie . Ale chyba piszę że władza jest nie dobra .
bECOaCob
Anka
8 miesięcy temu
Ja oddam wszystkie swoi kolejki do szczepień . A tym czasem czytam książkę ATLANTYDA Iluzja autora Imanuel Alex Nowicki . I szok co tu autor piszę. Trudna lektura nie każdy zrozumie . Ale chyba piszę że władza jest nie dobra .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić