aktualizacja 

"To jest pobudka". WHO ostrzega przed nową pandemią

222

Dr Mark Ryan z WHO ostrzega przed kolejnymi pandemiami. Wyraził obawę, że któraś z nich będzie nawet gorsza od pandemii COVID-19.

"To jest pobudka". WHO ostrzega przed nową pandemią
(YouTube)

Dr Mark Ryan zwrócił uwagę, że obecnie w brytyjskich szpitalach przebywa rekordowa liczba pacjentów zarażonych koronawirusem. Ekspert WHO wyraził obawę, że pandemia "COVID1-19" nie jest nawet "tą dużą pandemią", która, jak twierdzi, dopiero może nadejść.

Ten wirus jest wysoce zaraźliwy, zabija ludzi, ale jego śmiertelność jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi pojawiającymi się chorobami – wyjaśnił dr Mark Ryan, którego cytuje "Mirror".

Światowa Organizacja Zdrowia – COVID-19 to początek globalnych pandemii

Ryan nie sprecyzował, jak wysoce zaraźliwe mogą być te nowe schorzenia. Jednocześnie ekspert WHO uważa, że doświadczenia wyciągnięte z pandemii koronawirusa okażą się przydatne w walce z kolejnymi światowymi kryzysami.

To jest pobudka, teraz uczymy się, jak robić pewne rzeczy lepiej. Jak sprawniej wykorzystywać naukę, jak sprawniej stosować logistykę, jak skuteczniej się szkolić, jak skuteczniej zarządzać, jak skuteczniej się komunikować – podkreśla dr Mark Ryan.

Nowa, hipotetyczna pandemia jest określana przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia jako "choroba X". W Demokratycznej Republice Konga do szpitala trafili ostatnio pacjenci zarażeni nieznanym schorzeniem. Naukowcy nie kryją obaw, że może być to początek kolejnego globalnego kryzysu. Wciąż jednak nie stwierdzono, jaka to choroba i jakie niesie ze sobą ryzyko epidemiczne.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Tak wyglądały pierwsze szczepienia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić