Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

WHO ostrzega przed udawaniem. Koronawirus jest z nami już 8 miesięcy

139

Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia zabrał głos na temat sytuacji panującej na świecie w związku z koronawirusem. Tedros Adhanom Ghebreyesus odniósł się do zmęczenia, jakie odczuwają ludzie w związku z trwającymi od miesięcy obostrzeniami. Ostrzegł, aby nie tracili czujności.

WHO ostrzega przed udawaniem.  Koronawirus jest z nami już 8 miesięcy
Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł przed lekceważeniem pandemii COVID-19 (Getty Images, Kyodo News , Contributor)

Tedros Adhanom Ghebreyesus opublikował materiał z ostrzeżeniem na Twitterze. Dyrektor Generalny WHO przypomniał, że pandemia COVID-19 trwa już od ośmiu miesięcy. Jak zaznaczył, mieszkańcy całego świata czują zmęczenie ograniczeniami, które nałożono na nich ze względów bezpieczeństwa.

Koronawirus na świecie. Ostrzeżenie Światowej Organizacji Zdrowia

Dyrektor Generalny WHO wyraził zrozumienie dla tęsknoty ludzi za normalnym życiem. Przypomniał jednak, że pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Ostrzegł też przedstawicieli rządów przed zachowywaniem się, jakby koronawirus nie stanowił już zagrożenia.

Mamy już osiem miesięcy (od wybuchu – przyp. red.) #COVID19 i rozumiemy, że ludzie są zmęczeni i tęsknią za (normalnym – przyp. red.) życiem, ale żaden kraj nie może po prostu udawać, że pandemia się skończyła – podkreślił Ghebreyesus w nagraniu z Twittera.
Zobacz także: Zobacz też: Powrót do szkół. Zalecenia WHO różnią się od tych Ministerstwa Edukacji Narodowej

Tedros Adhanom Ghebreyesus przypomniał o konieczności osłaniania ust i nosa. Jak podkreślił, koronawirus bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Z tego powodu mieszkańcy państw dotkniętych pandemią powinni poważnie traktować ochronę przez zarażeniem oraz skupić się na ratowaniu chorych.

Ten wirus łatwo się rozprzestrzenia i wszyscy musimy traktować poważnie jego rozprzestrzenianie się i ratowanie życia – twierdzi Tedros Adhanom Ghebreyesus na nagraniu na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić