Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Ilu ludzi zabije COVID-19? Szacunki WHO i komentarz dla Europy

314

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia wyrazili przekonanie, że w następnych dniach padnie kolejny rekord w kwestii zarażeń SARS-CoV-2. Jak oszacowali, do końca tygodnia na całym świecie zachoruje łącznie 20 milionów osób. Podzielili się również obawami odnośnie liczby zmarłych.

Ilu ludzi zabije COVID-19? Szacunki WHO i komentarz dla Europy
Według WHO w ciągu najbliższego tygodnia koronawirusem zarazi się łącznie już 20 milionów osób (Getty Images, Ezra Acayan , Stringer)

Jak podaje "ITV", tak wysoka liczba zarażeń wynika z sytuacji panującej w krajach dotkniętych pandemią. Wiele rządów wciąż nie wdrożyło skutecznych obostrzeń, które pozwoliłyby kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ile osób umrze na COVID-19? Szacunki Światowej Organizacji Zdrowia

Według ekspertów WHO w nachodzącym tygodniu liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wyniesie aż 750 tysięcy. Jak wskazują, w ostatnim czasie aż jedna czwarta przypadków śmierci miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia uważają, że sytuacja w Europie zmieniła się na lepsze. Zasługę za ten stan przypisują przedstawicielom władzy, którzy zdecydowali się na stopniowe i ostrożnie wycofywanie środków bezpieczeństwa. Szczególnie pochwalono Francję oraz Wielką Brytanię.

Zobacz także: Zobacz też: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie

Dyrektor generalny WHO podkreślił konieczność ciągłej walki z pandemią COVID-19. Tedros Adhanom Ghebreyesus zalecił, aby dążyć do opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

(Musimy dążyć do – przyp. red.) stłumienia, stłumienia, stłumienia (koronawirusa – przyp. red). Za tymi statystykami stoi wiele bólu i cierpienia. Każde stracone życie ma znaczenie – cytuje dyrektora generalnego WHO "ITV".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić