Koronawirus. Fatalne wieści z USA. Pierwszy taki przypadek

232

W USA stwierdzono pierwszy przypadek ponownego zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 po raz drugi zachorował 25-letni mężczyzna.

Koronawirus. Fatalne wieści z USA. Pierwszy taki przypadek
(Getty Images)

25-latek ze stanu Nevada po raz drugi zakaził się koronawirusem. SARS-CoV-2 stwierdzono u niego kwietniu. Chorobę COVID-19, którą wywołuje ten wirus, przeszedł bez konieczności hospitalizacji. Miał objawy takie jak ból gardła, nudności, ból głowy i biegunkę. Udało mu się wyleczyć.

48 dni później otrzymał kolejny dodatni test na obecność koronawirusa. Tym razem jego stan pogorszył się na tyle, że musiał udać się do szpitala. Od zakażenia minęło sporo czasu, ale media poinformowały o reinfekcji dopiero teraz.

Wcześniej w USA nie stwierdzono żadnego przypadku reinfekcji koronawirusem. Naukowcy obawiają się, że ewentualna szczepionka na koronawirusa może się okazać nieskuteczna. Obawy budzi właśnie możliwość ponownego zakażenia w tak krótkim czasie. Uczeni przekonują, że przypadki reinfekcji są jednak niezwykle rzadkim zjawiskiem.

Koronawirus w USA

Stany Zjednoczone są państwem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa. Od początku pandemii zakaziło się nim niecałe 6 milionów Amerykanów. Ponad 180 tysięcy z nich zmarło. Nadal codziennie odnotowuje się tam wiele tysięcy nowych przypadków zakażeń i śmierci.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Powrót do szkoły w Zakopanem

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić