Angelika Karpińska| 

Wiadomo, kto podpalił puszczę w Wielkopolsce. "Nikt się tego nie spodziewał"

327

Policjanci z Konina zatrzymali sprawcę podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Okazało się, że podpalaczem był 15-latek.

Wiadomo, kto podpalił puszczę w Wielkopolsce. "Nikt się tego nie spodziewał"
15-latek sprawcą podpalenia lasu (KM PSP Konin)

Do pożaru lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca w miejscowości Daninów. Kilkudziesięciu strażaków przez ponad 6 godzin walczyło z ogniem, a jeden z druhów OSP podczas akcji został poparzony.

W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1m3 drzewa opałowego, powodując straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych - poinformował mł. asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Pożar Puszczy Bieniszewskiej. Podpalaczem 15-latek

Policja wszczęła śledztwo w sprawie podpalenia lasu. W końcu udało się ustalić, kto odpowiada za pożar Puszczy Bieniszewskiej.

Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych, doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt jednak się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-letni mieszkaniec Konina - podkreśla Wiśniewski.

Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu. Nie był jednak w stanie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego.

Zobacz także: Ożarów Mazowiecki. Pożar auta na węźle autostrady. W internecie pojawiło się nagranie strażaków z akcji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić