o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Wiadomo, kto podpalił puszczę w Wielkopolsce. "Nikt się tego nie spodziewał"

193
Podziel się

Policjanci z Konina zatrzymali sprawcę podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Okazało się, że podpalaczem był 15-latek.

Wiadomo, kto podpalił puszczę w Wielkopolsce. "Nikt się tego nie spodziewał"
15-latek sprawcą podpalenia lasu (KM PSP Konin)
bEDrSeMl

Do pożaru lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca w miejscowości Daninów. Kilkudziesięciu strażaków przez ponad 6 godzin walczyło z ogniem, a jeden z druhów OSP podczas akcji został poparzony.

W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1m3 drzewa opałowego, powodując straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych - poinformował mł. asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.
bEDrSeMn

Pożar Puszczy Bieniszewskiej. Podpalaczem 15-latek

Policja wszczęła śledztwo w sprawie podpalenia lasu. W końcu udało się ustalić, kto odpowiada za pożar Puszczy Bieniszewskiej.

Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych, doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt jednak się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-letni mieszkaniec Konina - podkreśla Wiśniewski.
bEDrSeMt

Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu. Nie był jednak w stanie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego.

Zobacz także: Ożarów Mazowiecki. Pożar auta na węźle autostrady. W internecie pojawiło się nagranie strażaków z akcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrSeMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(193)
joki
rok temu
Las rośnie wolno ale płonie szybko tak kiedyś pisali na zapałkach.
ojciec PIO
rok temu
Żeby zrobić taki czyn, to na pewno ta osoba nie kocha swojej matki.
hiena
rok temu
największa strata to blisko 1 m3 drzewa opałowego
bEDrSeMP
adam
rok temu
66 lat temu mieszkałem na skraju wsi przy lesie. Ja i kolega/rówieśnik/ mieszkający kilkaset metrów dalej ,znaleźliśmy się w lesie w trakcie zabawy. Musiałem dosłownie z nim się pobić aby ugasić rozniecane przez niego ogniska, trwało to około pół godziny. Byłem przerażony jego zawziętością w próbie wywołania pożaru. Zachowanie jego było charakteropatyczne- prawdopodobnie ADHD
Rybka
rok temu
Kto w końcu wykryje „podpalaczy”wysypisk śmieci gdzie straty sięgają setek miionów złotych,No kto?,prokuratura zero jest bezradna ,jedynie wykrywają plotki a sumy robią to co chcą.żeby się wykazać to wykrywają wyskoki nieletnich piromanów.
stevan
rok temu
Unia niech płaci, bo chroni i wychowuje przestępców.
LEO31
rok temu
Koszty akcji razy 5 i rodzicom do zwrotu a synalka tatuś rozliczy na pewno
Naukowiec
rok temu
a tak nagłośniła telewizja że myślałem że straty będą w milionach Euro , a tu zaledwie jedna średnia pensja sprzątaczki !!! A ile wartości ten człowiek dokonał , lepsze użyźnienie gleby !!!
ciekawski
rok temu
czy aby na pewno ?
Jacii
rok temu
Wycenić szkody i akcję. I niech odpracowuje.
Ojjj
rok temu
1m3 drzewa opalowego? Duzo... strasznie duzo. A te 9000zl strat to za ten 1m3 drzewa opalowego... ? Chyba przerzuce sie na prad, bo w tym roku kominka nie odpalam!
Trener
rok temu
Jak będzie jakiś pożar wrzucić go tam tylko wtedy zmądrzeje a następny tego nie zrobi
Tyk
rok temu
Pewnie flagę kolorową nosił
bEDrSeMH
Benek
rok temu
Wielu oburza się na klapsa danego dziecku lecz jak postąpiliby gdy dwoje dzieci bije się, czy w takiej chwili nie powinno się zdzielić porządnego łupnia napastnikowi aby i on poczuł co to ból i zastanowił się że innych też boli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić