Rafał Strzelec| 

Wiadomo, kto uczestniczył w orgii na parafii. Wszystko jasne

426

Od kilku tygodni Dąbrowa Górnicza żyje skandalem seksualnym z udziałem księdza. Duchowny Tomasz Z. zaprosił dwóch znajomych do udziału w orgii na terenie parafii. Długo nie było jasne, kto brał udział w spotkaniu. Czy był tam także inny ksiądz? Raport komisji ujawnia nowe fakty. Teraz wszystko wydaje się jasne.

Wiadomo, kto uczestniczył w orgii na parafii. Wszystko jasne
Parafia NMP Anielskiej w Dąbrowie Góniczej (Archiwum własne, Rafał Strzelec)

Ksiądz Tomasz Z. miał wedle doniesień medialnych zaprosić swojego znajomego i męską prostytutkę na spotkanie o charakterze seksualnym, które odbyło się w nocy z 30 na 31 sierpnia w mieszkaniu duchownego na terenie parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy mieli brać środki na potencję, co źle skończyło się dla jednego z nich.

Na miejsce wezwano pogotowie, ale nikt nie chciał wpuścić ratowników do środka. Dopiero po interwencji policji mogli oni udzielić pomocy poszkodowanemu. Kiedy sprawa wyszła na jaw, wywołała ogromne oburzenie wśród Polaków.

Ksiądz Tomasz został pozbawiony funkcji kościelnych i wydalony z parafii. W oświadczeniu przesłanym do "Gazety Wyborczej" stwierdził, że całe zamieszanie jest atakiem na kościół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Seksafera w parafii. Czy Kościół powinien znieść celibat?

Sprawą zajęła się komisja kościelna. Jej rola polegała na ustaleniu wszystkich faktów. Prokuratura także przygląda się sprawie, bowiem istnieje podejrzenie, że doszło do przestępstwa nieudzielenia pomocy.

Wiadomo, kto uczestniczył w orgii na terenie parafii

Komisja próbowała ustalić, kto brał udział w spotkaniu. Służby, takie jak policja i pogotowie, nie mogły jednak podawać danych osobowych. Dlatego istniało na tym polu wiele niejasności.

Nie było chociażby wiadomo, ile naprawdę osób uczestniczyło w orgii. W końcu ustalono, że było to trzech mężczyzn. Czy oprócz księdza Tomasza byli inni duchowni? Komisja stworzyła raport w sprawie seksskandalu w Dąbrowie Górniczej. Zebrane ustalenia pochodzą z zeznań uczestników.

Fakty ustalone przez komisję na podstawie świadectw przesłuchanych osób, pozwoliły stwierdzić, że ks. Tomasz Z. wraz z dwiema innymi osobami świeckimi dopuścił się bardzo poważnego złamania norm moralnych, na co Kościół nie wyraża zgody i co zdecydowanie potępia - przekazał w rozmowie z "Faktem" ks. Przemysław Lech, rzecznik prasowy sosnowieckiego biskupa.

Biskup sosnowiecki podjął decyzję o wszczęciu procedury karnej. Aby zachować bezstronność, proces zostanie przeprowadzony poza diecezją sosnowiecką. Wszystko wskazuje na to, że ksiądz Tomasz Z. zostanie wydalony ze stanu duchownego, bowiem w sposób rażący złamał zasady kodeksu prawa kanonicznego.

Na zakończenie całego procesu dokumenty w sprawie 48-letniego kleryka trafią do Watykanu. Stolica Apostolska podejmie ostateczną decyzję co do losów księdza Tomasza.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić