Orgia w Dąbrowie Górniczej. Dzieci dopytują o księdza Tomasza

29

Nie cichnie sprawa orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Teraz rodzice dzieci z tej parafii rozmawiali z dziennikarzami. Zdradzili, że nie chcą tam organizować pociechom pierwszej komunii świętej. Postawili warunek. Przyznali też, iż najmłodsi dopytują o 48-letniego duchownego.

Orgia w Dąbrowie Górniczej. Dzieci dopytują o księdza Tomasza
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

Te wydarzenia dla wielu Polaków są szokiem. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku ksiądz Tomasz Z. z parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej na Śląsku zaprosił do swojego mieszkania służbowego dwie osoby do tzw. trójkąta.

Według najnowszych ustaleń dziennikarzy, w orgii brał udział wspomniany 48-letni duchowny Tomasz Z. oraz pracownik seksualny wraz ze swoim partnerem. Wszyscy trzej mężczyźni zażywali tabletki na potencję, co miało ostatecznie fatalny finał. Jeden z nich zemdlał i potrzebował interwencji medyków.

Orgia w Dąbrowie Górniczej. Dzieci dopytują o księdza Tomasza

Teraz "Fakt" rozmawiał z rodzicami uczniów, którzy w tej parafii szykują się do pierwszej komunii świętej (odbędzie się ona w 2024 roku). Wiadomo, że ksiądz Tomasz Z. nie uczył religii, ale od dawna organizował zajęcia właśnie dla dzieci komunijnych. Najmłodsi mieli go chwalić i lubić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Apel Prymasa Polski do szefa MSWiA w sprawie uchodźców. O. Gużyński: nie wolno tych ludzi traktować w taki sposób

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych nie kryją oburzenia skandalem. Podkreślają, że uroczystość odbędzie się w dąbrowskiej bazylice pod warunkiem, że poprowadzą ją inni księża. W przeciwnym razie zapowiadają, że żadne dziecko nie przyjmie komunii w dąbrowskim sanktuarium.

Jedna z matek przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że rodzicie utracili zaufanie do proboszcza i wikarego z tej parafii.

17 września delegacja rodziców była u proboszcza. Dopytywaliśmy o to, co zdarzyło się na parafii. Proboszcz zlekceważył nasze sygnały i nie potraktował nas poważnie - dodała inna.
Nasze dzieci dopytują, co się stało z księdzem Tomaszem? Co mamy im powiedzieć? - pytała retorycznie następna.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić