"Wiatrosanki" robią furorę. Nagranie ma ponad 3 mln wyświetleń

31

Od piątku Europa zmaga się z orkanem Eunice, który nawiedził m.in. Polskę, Holandię, Irlandię i Wielką Brytanię. Na jednym z osiedli w stolicy Holandii zarejestrowano mieszkańców, którzy postanowili kreatywne wykorzystać silne podmuchy wiatru i stworzyli... "wiatrosanki". Nagranie stało się hitem w sieci.

"Wiatrosanki" robią furorę. Nagranie ma ponad 3 mln wyświetleń
Mieszkańcy Holandii postanowili kreatywne wykorzystać silne podmuchy wiatru i stworzyli... wiatrosanki (Twitter)

Północna Europa mocno odczuła skutki huraganu Eunice. Sieć obiegły nagrania z Londynu, na których widać ludzi na ulicach, którzy nie mogli ustać na nogach w czasie porywów wiatru. Silny wiatr rzucał nimi jak zapałkami.

Eunice dotarł też do Holandii. Porywisty wiatr u wybrzeży osiągnął tam prędkość 140 km/h. W Hadze doszło do zerwania części dachu stadionu. Wichura zaczęła też bujać wieżą kościoła, przez co ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Silny wiatr osiągający prędkość nawet do 130 km/h spustoszył także Polskę. Tylko w sobotę straż pożarna musiała interweniować ponad 24,8 tys. razy.

Nagranie ma ponad 3 miliony wyświetleń

Tymczasem w sieci coraz większą popularność zdobywa nagranie z Holandii, które pokazuje kreatywne wykorzystanie wiatru i stworzenie... "wiatrosanek". Charisa Chotoe, dziennikarka z Amsterdamu, na Twitterze opublikowała film, na którym widzimy, jak trzy osoby poruszają się na desce w pozycji siedzącej. W rękach wszyscy trzymają sklepowe torby, dzięki którym wiatr pcha ich do przodu.

Ludzie. Oczywiście. Ale tak czy inaczej… wygląda całkiem fajnie - napisała pod nagraniem Charisa Chotoe.

Internautów rozbawiła kreatywność mieszkańców Holandii. "Grunt to żeby w każdej sytuacji zobaczyć jakieś pozytywy" - czytamy w komentarzach.

Pod tytułem... Kiedy nie ma prądu i ci się nudzi w domku. Super pomysł - napisała internautka.
Jak coś wygląda głupio, ale działa, to nie jest głupie, a tak swoją drogą to musiała być fajna zabawa - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dźwig budowlany przewrócony przez wichurę. "Przerażające. Szkoda tych ludzi"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić