Wideo z Warszawy podbija sieć. To tylko wymiana żarówki

78

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które wzbudziło olbrzymie zainteresowanie internautów. Michael Frycz pokazał, jak wyglądała wymiana żarówki na najwyższym budynku w Unii Europejskiej. Komentujący byli pod ogromnym wrażeniem.

Wideo z Warszawy podbija sieć. To tylko wymiana żarówki
Wymiana żarówki na Varso Tower (Instagram, @michaelfrycz)

Niekiedy potencjalnie proste zajęcia przez jeden drobny czynnik stają się niezwykle skomplikowane. Wynikać to może m.in. z trudnej dostępności miejsca, jego położenia czy innych rozmaitych warunków. Jedną z takich czynności jest... wymiana żarówki. Kiedy przepali się w lampie wiszącej w mieszkaniu, z wymianą poradzi sobie niemal każdy. Grono osób zdolnych do wykonania tej czynności zmniejsza się, gdy trzeba to zrobić na czubku iglicy najwyższego budynku w Unii Europejskiej.

Każdy bardzo wysoki budynek jest wyposażony w migające światło. Żarówka umieszczana jest w najwyższym możliwym punkcie, aby szczyt był widoczny z daleka. Rozwiązanie to minimalizuje m.in. ryzyko zahaczenia o drapacz chmur przez samolot podczas mgły czy w nocy. Niekiedy dochodzi do przepalenia żarówki, co wymaga interwencji eksperta. Wymiana jest o tyle skomplikowana, że na samą górę trzeba udać się osobiście, a nie np. za pomocą dźwigu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"

Wymienił żarówkę na Varso Tower. Nagranie podbija sieć

Proces wymiany żarówki na drapaczu chmur pokazał w mediach społecznościowych Michael Frycz. Profesjonalny alpinista zamieścił wideo z drona, na którym pokazał, jak wraz z inną osobą wykonuje pracę na wysokości - na szczycie iglicy Varso Tower. Najwyższy budynek w Unii Europejskiej mierzy 310 metrów. Obaj mężczyźni byli przypięci do specjalnych zabezpieczeń.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wideo wzbudziło spore zainteresowanie internautów. Na TikToku zostało wyświetlone już prawie pół miliona razy. Nie brakuje komentarzy, w których wiele osób jest pełnych podziwu dla odwagi autora nagrania.

Super pasja. Szacun - napisała internautka.
Mój lęk wysokości dostał lęku wysokości - stwierdziła inna komentująca.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić