Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Widział córkę z chłopakiem. Z wściekłości ją zastrzelił

10
Podziel się:

Mohammad Kazem Lashkari zastrzelił swoją 15-letnią córkę. Według doniesień mediów miało to być zabójstwo honorowe. 43-latek z Iranu wpadł we wściekłość kiedy zobaczył nastolatkę spacerującą z chłopakiem.

Widział córkę z chłopakiem. Z wściekłości ją zastrzelił
Ariana została zastrzelona przez ojca. (Facebook, Instagram)

Do tragedii doszło 27 czerwca w Nurabadzie w południowym Iranie. Mohammad Kazem Lashkari zobaczył swoją córkę Arianę idącą w towarzystwie rówieśnika i wpadł we wściekłość. Jeszcze tego samego dnia zastrzelił 15-latkę.

Zabójstwo honorowe 15-latki

Mohammad został zatrzymany i przyznał się do winy. Zaznaczył jednak, że zastrzelił Arianę przypadkiem. Wyciągnął broń żeby nastraszyć córkę i wtedy doszło do wystrzału.

Jeden z krewnych Ariany rozmawiał z działaczem na rzecz praw człowieka Masihem Alineja. Powiedział, że jego zdaniem 43-latek dokonał honorowego zabójstwa swojej córki, ale nie chce się do tego motywu przyznać. 15-latka miała zupełnie inne poglądy niż jej ojciec, a ich konflikt trwał od dłuższego czasu.

Ariana była cichą dziewczyną, która codziennie chodziła do szkoły pełna nadziei. Ta dziewczyna była bardzo miła i opiekuńcza. Wszyscy jej przyjaciele i koledzy z klasy ją uwielbiali. Nadal jestem w szoku. To niewiarygodne, że Ariana odeszła -powiedział krewny cytowany przez Daily Mail.

Irańskie władze dbają o to, aby szczegółowe informacje o tej zbrodni nie dostały się do mediów. Jedna z gazet dotarła do sąsiada zabójcy i przeprowadziła z nim krótką rozmowę. Mężczyzna powiedział że Mohammad jest rozwodnikiem i narkomanem, który samotnie wychowywał Arianę i jej młodszą siostrę. Sąsiad powiedział, że Mohammad mógł popełnić morderstwo pod wpływem narkotyków.

W Iranie karą za morderstwo zazwyczaj jest śmierć. Jednak zabójstwo własnego dziecka lub wnuka stanowi wyjątek i za to grozi kara do dziesięciu lat. W Iranie od 15 do 18 proc. morderstw to tzw. zabójstwa honorowe. Aż 62 proc. morderstw kobiet dokonują członkowie ich rodzin.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Explicite
miesiąc temu
Persja to cywilizowany kraj tyle że szanujący własne tradycje - a że znajdzie się i tam jakiś psychol. Ileż to odnotowujemy u nas zbrodni popełnionych na dzieciach przez konkubentów ... a nawet rodziców. Już raz byliśmy miejscem sądowej rozprawy nad Iranem za co żydy nam zapłacili w Oświęcimiu publicznymi obelgami - więc może sobie darujmy to korzystanie z semickiego punktu widzenia.
Lukas
miesiąc temu
ja spie o tej godzinie kochanie, nawet na dyzurze. :*
Lukas
miesiąc temu
ja spie o tej godzinie kochanie, nawet na dyzurze. :*
fhgjkl
miesiąc temu
oni są chorobliwie zazdrośni pewnie przez kompleksy, może mają małego
jkk
miesiąc temu
No już nie przeginajcie, zabójstwo honorowe pod wpływem narkotyków, jeszcze napiszcie, że był nazistą, satanistą i masonem.
Błażej
miesiąc temu
Mohamed i religia pokoju
z'meczetu
miesiąc temu
muzułmanie są bardzo honorowi
imam
miesiąc temu
Honor dla męszczyzny to sprawa podstawowa.
dsd
miesiąc temu
sciema jak dla mnie
Tutejszy
miesiąc temu
I w tym kierunku maszeruje nasza Władzia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić