Widział córkę z chłopakiem. Z wściekłości ją zastrzelił

11

Mohammad Kazem Lashkari zastrzelił swoją 15-letnią córkę. Według doniesień mediów miało to być zabójstwo honorowe. 43-latek z Iranu wpadł we wściekłość kiedy zobaczył nastolatkę spacerującą z chłopakiem.

Widział córkę z chłopakiem. Z wściekłości ją zastrzelił
Ariana została zastrzelona przez ojca. (Facebook, Instagram)

Do tragedii doszło 27 czerwca w Nurabadzie w południowym Iranie. Mohammad Kazem Lashkari zobaczył swoją córkę Arianę idącą w towarzystwie rówieśnika i wpadł we wściekłość. Jeszcze tego samego dnia zastrzelił 15-latkę.

Zabójstwo honorowe 15-latki

Mohammad został zatrzymany i przyznał się do winy. Zaznaczył jednak, że zastrzelił Arianę przypadkiem. Wyciągnął broń żeby nastraszyć córkę i wtedy doszło do wystrzału.

Jeden z krewnych Ariany rozmawiał z działaczem na rzecz praw człowieka Masihem Alineja. Powiedział, że jego zdaniem 43-latek dokonał honorowego zabójstwa swojej córki, ale nie chce się do tego motywu przyznać. 15-latka miała zupełnie inne poglądy niż jej ojciec, a ich konflikt trwał od dłuższego czasu.

Ariana była cichą dziewczyną, która codziennie chodziła do szkoły pełna nadziei. Ta dziewczyna była bardzo miła i opiekuńcza. Wszyscy jej przyjaciele i koledzy z klasy ją uwielbiali. Nadal jestem w szoku. To niewiarygodne, że Ariana odeszła -powiedział krewny cytowany przez Daily Mail.

Irańskie władze dbają o to, aby szczegółowe informacje o tej zbrodni nie dostały się do mediów. Jedna z gazet dotarła do sąsiada zabójcy i przeprowadziła z nim krótką rozmowę. Mężczyzna powiedział że Mohammad jest rozwodnikiem i narkomanem, który samotnie wychowywał Arianę i jej młodszą siostrę. Sąsiad powiedział, że Mohammad mógł popełnić morderstwo pod wpływem narkotyków.

W Iranie karą za morderstwo zazwyczaj jest śmierć. Jednak zabójstwo własnego dziecka lub wnuka stanowi wyjątek i za to grozi kara do dziesięciu lat. W Iranie od 15 do 18 proc. morderstw to tzw. zabójstwa honorowe. Aż 62 proc. morderstw kobiet dokonują członkowie ich rodzin.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić