aktualizacja 

Tragedia w Szabdzie. Rodzice 2-letniej Mai kłamali?

297

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. W Szabdzie pod Brodnicą odkryto rozkładające się zwłoki 2-letniej dziewczynki. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Jak ustalił jeden z tabloidów, rodzice kłamali w kwestii dziecka. Przekonywali bliskich, że zabrali córkę do Warszawy, podczas gdy 2-latka już dawno nie żyła.

Tragedia w Szabdzie. Rodzice 2-letniej Mai kłamali?
Robotnicy znaleźli zwłoki w łóżeczku. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Do przerażającego odkrycia doszło 23 czerwca w miejscowości Szabda (woj. kujawsko-pomorskie). Ekipa remontowa otrzymała zlecenie naprawienia przeciekającego dachu od właścicielki jednego ze zlokalizowanych tam domów. Na miejscu robotnicy doznali szoku.

Zwłoki dziecka z łóżeczku

W jednym z pokojów natknęli się na dziecięce łóżko, w którym leżały zwłoki dziecka. Były w stanie zaawansowanego rozkładu. Lokatorów nie było w budynku. Na miejsce natychmiast wezwano policję.

Jak wkrótce ustalono, w dniu ujawnienia ciała 2-letniej Mai rodzice dziewczynki znajdowali się w Warszawie. Niedługo później funkcjonariusze zatrzymali ojca zmarłej, Bartosza Ch. Dom w Szabdzie wynajmował wraz z żoną i pięciorgiem dzieci.

Bartosz Ch. usłyszał już zarzuty. Prokuratura na podstawie zgromadzonych dowodów zarzuciła mu zabójstwo córki, fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi, narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenie zwłok.

Tragedia w Szabdzie. Rodzice Mai kłamali?

W sprawie pojawiają się nowe fakty. 19 czerwca małżeństwo zawiozło do dziadków trójkę potomstwa i poprosiło o opiekę nad nimi, gdy sami będą w stolicy. Para pojechała do tamtejszego szpitala, gdzie w czwartek 23 czerwca matka zmarłej, Paulina Ch., urodziła szóste dziecko.

Dziadkom powiedział [Bartosz Ch. - przyp. red.], że do stolicy małżeństwo zabiera Maję i najmłodszego Bartusia. Dziadkowie nie widzieli wnuków w samochodzie, bo ojciec nie chciał, żeby zostająca z nimi trójka maluchów płakała przy rozstaniu - powiedziała "Faktowi" Wiesława Jaranowska, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy.

Tak naprawdę w pojeździe znajdowała się jedynie ciężarna 27-latka i 2-letni Bartuś. Jak ustalił "Fakt", rodzice zmarłej dziewczynki wyjechali do Warszawy, gdy dziecko już dawno nie żyło. Prawdopodobnie mieszkali w domu z rozkładającym się ciałem. Ustalenia te potwierdziła Prokuratura Okręgowej w Toruniu. Sekcja zwłok wykazała, że Maja nie żyła od więcej niż czterech dni od momentu, gdy ją znaleziono.

Zobacz także: Dawid Kwiatkowski o terapii oraz złym wpływie influencerów na dzieci
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić