Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Widzowie byli w szoku. Dziennikarz TVP wydał oświadczenie

145
Podziel się:

Tego widzowie absolutnie się nie spodziewali. Michał Cholewiński, na antenie TVP, postanowił wyrazić swoją opinię na temat okoliczności wydania kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dot. aborcji w Polsce.

Widzowie byli w szoku. Dziennikarz TVP wydał oświadczenie
Michał Cholewiński wydał oświadczenie na antenie (Kadr - TVP Info)

Michał Cholewiński od 2014 roku jest związany z TVP Info. Wcześniej był m.in. dziennikarzem TVN 24. W 2016 roku Cholewiński zadebiutował w "Teleexpressie", gdzie zastąpił Macieja Orłosia.

W poniedziałek Cholewiński prowadził rozmowę z publicystą "Gościa niedzielnego". Przed rozpoczęciem dyskusji zdecydował się na wygłoszenie swojego oświadczenia na temat okoliczności podjęcia przez TK kontrowersyjnej decyzji ws. aborcji. Dziennikarz uważa, że nie jest to czas i miejsce.

Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce (...) ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie - rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi - podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem - przyznał Cholewiński na antenie TVP Info.

Oświadczenie Cholewińskiego. Internauci reagują

Oczywiście wypowiedź Michała Cholewińskiego nie umknęła uwadze internautów. Na portalach streamingowych pojawił się wycinek programu z tym oświadczeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
Rogshpare
2 lata temu
W Konstytucji mówią o ludziach wyznających Katolicką Wiarę i niewierzących. Zgadzam się, że to nie jest państwo Katolickie ani nie uznające tylko jednej wiary.
gosia
2 lata temu
No i to jest tez dobrym przykładem, że pracownicy tvp wbrew opinii nie maja napisanego tekstu co do ostatniej linijki, a często improwizują
Ciekawe
2 lata temu
Pan Redaktor poda lepsza datę?
Ylva
2 lata temu
Nigdy nie ma dobrego czasu na aborcję.
Eva
2 lata temu
Niepotrzebne gledzenie.
Mietek
2 lata temu
A ile dzieci księży zostało poddanych aborcji, dlaczego o tym się nie mówi?
Jerzy65
2 lata temu
W koncu jednak są rozsądni dziennikarze , rozumiem ,że musi mówić co mu karza ale okazało się ,że jednak da się w sposób inteligentny przeciwstawić się temu co zostało i jak zostala wprowadzona ustawa. Powtórzę jego wypowiedź ,choć czasem sam jej używam NIE CZAS I MIEJSCIE NA TAKUE USTAWY. Uważam to za chamskie zagranie rządu .
Iwo
2 lata temu
Ciekawe jakie mają zdanie te dzieci nienarodzone, czy mają ochotę być wyskrobane żywcem? Gdzie ich wola ? Chyba o to w tym wszystkim chodzi że liczy się wolna wola kobiety a czego chcą te nienarodzone dzieci nikt się nie pyta.
*!?
2 lata temu
Szanowny panie redaktorze jak zaczniemy ignorować prawa które sami ustalamy i wybierać co akceptujemy w tym prawie a co tam może poczekać bo nie czas a to jak w tym przypadku kompromis tylko łamiący to co sami ustaliliśmy to jak to onas świadczy i gdzie dojdziemy? to czego tu nie rozumieć ? to nie spór o stołeczek na ciepłej posadce ale decyzja o czyimś życiu dlatego to tak ważne,a ten niby kompromis czyli łamanie praw Konstytucyjnych to chyba już 23lata trwa to pytanie, po co nam KONSTYTUCJA ? wyjdźmy na ulicę i prawa nadajemy sobie pałami😎
?!?
2 lata temu
Myślę że zamiast obrażać się wzajemnie ,może trzeba spożytkowac energię na " bombardowanie" strajkujących że aborcja nadal jest w prawie kobiet - wypisać na bilbordach wstawiać na co się da że nie zniesiono w 2 przypadkach a 3 musi być doprecyzowany. Wiem po swoim środowisku że gdy pokazałam co naprawdę jest w wyroku prawie wszystkie osoby zmieniły zdanie. Młodzi ludzie " czytają przygotowane streszczenia- nie książki" . Więc jak słyszą że kompletny zakaz to niestety nie chce im się " pomyśleć"= dowiedzieć. Tylko informacja może to zatrzymać a nie obrażanie się na wzajem. Piszcie i wstawiajcie gdzie się da kopię tego co ogłosił Trybunał.
Gonia
2 lata temu
Panie Cholewiński, to są moje słowa. Też tak myślę
Andre
2 lata temu
Jackowski ma racje. Do tej pory to była tylko przygrywka. Szykują nam rzeczy w które nikt nie uwierzylby.
Polak
2 lata temu
Z Ciebie taki patriota jak ze mnie papież.
ziomek
2 lata temu
Niech gejszony, trolle i inne popaprance gzija sie w swoich norach i tam nich sie skrobia , a nie czepiaja kościoła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić