Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Widzowie byli w szoku. Dziennikarz TVP wydał oświadczenie

322

Tego widzowie absolutnie się nie spodziewali. Michał Cholewiński, na antenie TVP, postanowił wyrazić swoją opinię na temat okoliczności wydania kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dot. aborcji w Polsce.

Widzowie byli w szoku. Dziennikarz TVP wydał oświadczenie
Michał Cholewiński wydał oświadczenie na antenie (Kadr - TVP Info)

Michał Cholewiński od 2014 roku jest związany z TVP Info. Wcześniej był m.in. dziennikarzem TVN 24. W 2016 roku Cholewiński zadebiutował w "Teleexpressie", gdzie zastąpił Macieja Orłosia.

W poniedziałek Cholewiński prowadził rozmowę z publicystą "Gościa niedzielnego". Przed rozpoczęciem dyskusji zdecydował się na wygłoszenie swojego oświadczenia na temat okoliczności podjęcia przez TK kontrowersyjnej decyzji ws. aborcji. Dziennikarz uważa, że nie jest to czas i miejsce.

Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce (...) ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie - rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi - podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem - przyznał Cholewiński na antenie TVP Info.

Oświadczenie Cholewińskiego. Internauci reagują

Oczywiście wypowiedź Michała Cholewińskiego nie umknęła uwadze internautów. Na portalach streamingowych pojawił się wycinek programu z tym oświadczeniem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić