o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Zakaz aborcji. Zbigniew Ziobro zabrał głos. Prokuratorzy już wiedzą, co mają robić

136
Podziel się

Demonstracje w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przybierają na sile. Protestują młodzi ludzie w całej Polsce. Do sprawy odniósł się Zbigniew Ziobro, pisząc o "bezprecedensowej eskalacji zachowań przestępczych".

Zakaz aborcji. Zbigniew Ziobro zabrał głos. Prokuratorzy już wiedzą, co mają robić
Zbigniew Ziobro skrytykował zachowania uczestników protestów ws. aborcji (Twitter)
bDImGajp

W całym kraju trwają demonstracje po czwartkowej decyzji Trybunału Konsytucyjnego. Zakazuje ona aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Głos w sprawie Strajku Kobiet zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro stwierdził, że protesty to atak na osoby wierzące. Nazwał także zachowania uczestników protestów "bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych". Minister sprawiedliwości dodał, że polecił podległym mu prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań.

Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw – napisał Ziobro na Twitterze.
bDImGajr

Strajk Kobiet. Zbigniew Ziobro zabrał głos

Młodzi ludzie wyszli na ulice miast w całej Polsce po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę protestujące osoby wchodziły także do kościołów z banerami i ulotkami. Demonstranci nie zgadzają się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

W czwartek TK orzekł, że przepis pozwalający na aborcję eugeniczną jest niezgodny z Konstytucją. Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

bDImGajx

Protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Organizacje kobiece zapowiedziały kolejne protesty w najbliższych dniach.

bDImGajy

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Anna Korcz o aborcji ze względu na wady płodu: ja bym się zastanowiła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDImGajz
bDImGajS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Ja i
4 miesiące temu
Oj źle chyba PiS skończy
Taka prawda
4 miesiące temu
Bezprecedensowa eskalacja zachowań przestępczych ma miejsce, ale w szeregach partii rządzącej od czasu przejęcia władzy...
Xyz
4 miesiące temu
Niech ci przeciwnicy aborci, adoptuja takie bijace serca w zdeformowanych torsach i pokaza nam katolicka milosc. Dlaczego chcecie uszczesliwiac innych, skoro mozecie siebie....
bDImGajT
babcia
4 miesiące temu
Szkoda mi tych młodych ludzi, boję się o nich, bo policja ich bije. Podziwiam ich odwagę i samozaparcie, szkoda by było, żeby komuś się coś stało, ale to już jest wojna domowa, do tego nas doprowadziła prawica. Nigdy na nich nie głosujcie, nawet gdyby dawali 1000+. I tak wszystko zdrożało i nic 500zł nie daje.
Arek
4 miesiące temu
Ojej Panna Zbysia robi to co umie straszy!! Chyba koniec nadciaga bo piszczy niemiłosiernie
Najnowsze komentarze (136)
wojak
4 miesiące temu
Gdyby protesty były łagodne, to nikt by się nimi nie przejął!
kate
4 miesiące temu
Ja proponuję, żeby te wszystkie panie ze strajków podpisały oświadczenie, że odstępują łóżka i respiratory tym, którzy stosowali się do obostrzeń, a mimo to jakoś się zarazili. Naprawdę za chwilę będziemy mieć drugą Hiszpanię i Włochy na własne życzenie, bo znalazło się kilka manipulatorek, które zebrały w większości bandę nastolatek i wyprowadziły je na ulicę. Niech zapłacą za ich prywatne leczenie. Ja nie chcę umierać w karetce tylko dlatego, że jakaś pani celowo pchała się w tłum. Co do samego orzeczenia - popieram. Nie czarujmy się i nie wierzmy w manipulacje. Aborcja nawet chorego dziecka to nie załatwienie problemu- to dziecko umiera w strasznych męczarniach. Chore a donoszone dziecko dostaje leki uśmierzające ból i odchodzi w spokoju i bez bólu.Ludziom zaczyna się przewracać w głowach, chcieliby, żeby dwój facetów czy dwie kobiety zakładali rodzinę i trzeba to akceptować i udawać, że to normalne, bo inaczej ci powiedzą, że jesteś nietolerancyjnym katolem. Na zdrowy rozum...nie po to mężczyźni i kobiety mają różne "końcówki", by łączyć się w jednopłciowe pary. Jak bardzo chcą ok...ale nie mówmy, że to rodzina...Teraz aborcja- pewnie zabijajmy dzieci, bo są chore, bo dla matki to trauma patrzeć jak umierają po narodzeniu. Dla mnie byłoby większą traumą zabić swoje bezbronne dziecko. Za chwilę zaczniemy zabijać ludzi starych, niedołężnych, bo po co nam oni, tylko zawadzają. Stańmy się "nowocześni", bo tak wypada, nie dlatego, że tak jest mądrze i dobrze. "Moja macica, moja sprawa"- tak, ale dziecko to nie Twoja macica, to nowy człowiek, nawet z wadami i deformacjami. Zaczynam wątpić, że ludzie mają jakikolwiek zdrowy rozsądek. Znalazły się dwie panie, które nagle wypłynęły i najchętniej wydrapałyby oczy katolikom i PiS. Za nimi idzie banda głównie małolatów, które dają się manipulować, a przy okazji fajnie poszaleć na ulicy, coś zniszczyć, zamalować, zbluzgać- wyładować emocje, bo rzeczywistość nie napawa optymizmem. I fajnie. Wszystko pójdzie w eter- tu się jakieś zdjęcie doda z marszu albo najlepiej z błyskawicą. Trzeba dodać, bo ci powiedzą, że jesteś durnym katolem. Ludzie opamiętajcie się. Poczytajcie, jak wygląda aborcja i nie mówcie, że to z litości, że mamy prawo do wyboru, bo nasze ciało itp...Za chwilę będziecie umierać pod szpitalami, bo nie będzie łóżek i lekarzy dzięki paniom z "Piekła kobiet"- same nam to piekło zgotują. A te panie niech wrócą do domu, popatrzą w oczy swoim zdrowym dzieciom i powiedzą im prawdę "gdybyś był chory, to bym cię zabiła".
Papap
4 miesiące temu
Oj chyba pójdziesz siedziec jeszcze tylko 2 lata wam zostało i koniec życzę Ci najgorszego
Kamil
4 miesiące temu
Intuicja mi podpowiada, że ogolą wam głowy niebawem. O ile będzie co golić.
SKS
4 miesiące temu
Beria wie co robić
Irena
4 miesiące temu
Księża i pis przez religię zawsze były wojny a księża też mają dzieci to jest ok.
nikita
4 miesiące temu
Nie mogę patrzeć na tą twarz i na tą partię rządzącą.
lili
4 miesiące temu
ZBIERAMY NA LEKI DLA DZIECI CHORYCH BO RZAD NIE PLACI I MA W NOSIE
bDImGajL
de,ja,vou
4 miesiące temu
jestem starszym człowiekiem i pamiętam strajki w 1980.81,tonacja i próby zduszenia strajków były zbliżone...historia koło zatacza?
daszan
4 miesiące temu
PiS na Białoruś,
Rodak
4 miesiące temu
Na tego pana tez przyjdzie pora , a wtedy zaśpiewamy razem "...mniej niż zero , mniej niż zero....ooooo"
sak
4 miesiące temu
Ale jak Pan Minister łamie prawo to jest wszystko OK. Jaka dwulicowość.!!!!!!!!!!!!!
Maciek
4 miesiące temu
Zakłócanie Mszy świętej czy innych nabożeństw jest przestępstwem . Złośliwe utrudnianie praktyk religijnych . Tu Ziobro ma rację . Słyszeliście o akcjach takich jak PIELUSZKA DLA MALUSZKA , organizowanych przez BRACTWO MAŁYCH STÓPEK , którym w Szczecinie dowodzi ks Tomasz Kancelarczyk ? Przy okazji duchowej adopcji dziecka poczętego , wielu podejmujących się tej inicjatywy , w ramach dobrowolnego postanowienia , wspiera materialnie domy samotnej matki i inne tego typu placówki . Pokazywania czynem , jak wspierać kobietę , by miała odwagę uratować życie swojemu dziecku pod sercem nigdy dość .
maciek
4 miesiące temu
dali przykład rządzący jak ma postępować suweren gdy mu się władza nie podoba
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić