o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Strajk Kobiet. Rydzyk zabrał głos. Padły ostre słowa

1178
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Redemptorysta ostro skrytykował osoby biorące w nich udział. - Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola - stwierdził.

Strajk Kobiet. Rydzyk zabrał głos. Padły ostre słowa
(ONS)
bErLHDgB

Ojciec Tadeusz Rydzyk przedstawił swój punkt widzenia w trakcie audycji na antenie Radia Maryja. Redemptorysta jest zwolennikiem zakazu aborcji ze względu na nieuleczalną chorobę lub nieodwracalne wady płodu. Obowiązujące wcześniej prawo określał jako możliwość "zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych".

Widzęm co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem TK o niezgodności z konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy – oświadczył ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

"Aż swawola"

Dyrektor Radia Maryja przypomniał o zarzutach, jakie wobec Polski wysuwali przedstawiciele Unii Europejskiej. Krytykowali oni sytuację panującą w naszym kraju, wskazując na brak wolności słowa. Tymczasem według o. Tadeusza Rydzyka fakt, że protesty się odbywają, świadczy o bezzasadności takich zarzutów. Stwierdził, że w Polsce panuje nie tylko wolność, ale wręcz "swawola".

bErLHDgD
Mówią w UE niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa – dowodził ojciec Tadeusz Rydzyk w trakcie audycji Radia Maryja.
Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet w Warszawie. "Strażnicy" z ONR popchnęli kobietę. Interweniowało pogotowie
bErLHDgJ

Ojciec Tadeusz Rydzyk zasugerował, że polskie protesty są częścią działań organizowanych na całym świecie. Wskazywał, że stoją za nimi osoby dążące do wyeliminowania religii katolickiej z życia ludzi.

Ta strona (...) antykatolicka co wyprawia, żeby wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań. Na przykład te wszystkie marsze, które teraz robią itd. (...) "Róbta co chceta", "hulajta, piekła nie ma", "twoje ciało należy do ciebie i możesz robić co chcesz"? – mówił dyrektor Radia Maryja na antenie.
bErLHDgK

Stwierdził też, że niedaleko siedziby Radia Maryja pojawiło namalowane hasło "Piekło kobiet". Ostrzegł, że osoby, które wyznają poglądy sprzeczne z religią katolicką, po śmierci zostaną skazane na wieczne potępienie.

O, piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga – ostrzegał dyrektor Radia Maryja w trakcie audycji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErLHDhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1178)
Basket
9 miesięcy temu
Oj takich heretyków i kłamców i wyludzaczy pieniędzy dla przykładu powinno palić się na stosie , dziwię się że ludzie bardziej wierza w niego niż w Boga
amen
9 miesięcy temu
mamy w rzyci co to cos gada !
Polak
9 miesięcy temu
Nie jestem wierzący, ale mam szacunek do każdej wiary i zdaniem moim nazywanie tego pana Ojcem lub księdzem jest obrazą dal religii chrześcijańskiej. Jego jakikolwiek głos powinien się przestać liczyć odkąd dostał auta od bezdomnego.
bErLHDhf
Kris1971
9 miesięcy temu
Miał się objawić Antychryst i oto jest i to w Polskim Kościele
katolik
9 miesięcy temu
proponuję twemu obywatelowi zwanemu rydzyk ,datek pieniężny na służbę zdrowia .kture wyłudził od skarbu państwa i obywateli
ojciec
9 miesięcy temu
mniej przypadkowego seksu
ojciec dzieci
9 miesięcy temu
O. Rydzyk ma rację. Po śmierci będzie płacz i zgrzytanie zębów - u niektórych. Jestem pewien, że przed śmiercią prawie wszystkich was ogarnie lęk i nadzieje na Boże miłosierdzie
Pedagogicznie
9 miesięcy temu
Ale to przez Pana Panie Rydzyk, nie przez wiarę.
Anka k.
9 miesięcy temu
do grobu tego nie zabierze! w trumnie nie ma kieszeni !!1
anty
9 miesięcy temu
to jest ojciec upadku Kościoła ! i to jest nieszczęście dla nas
Dddd
9 miesięcy temu
To niech zwróci wszystkie pieniądze jakie dostał bezprawnie od państwa dla ciężko chorych dzieci i młodzieży. Skoro tak PiS broni życia, to dlaczego lekarze z karetek nie zabierają starszych schorowanych ludzi do szpitali tylko zostawiają w domach by tam zmarli, dlaczego ludzie umierają w karetkach.
Stefano
9 miesięcy temu
Obecna sytuacja jest konsekwencją dobrobytu. Może trzeba nowej wojny aby człowiek przestał zajmować miejsce Boga. Większości z Was Bóg jest niepotrzebny - czy nie mam racji ?
POSZUKIWACZ
9 miesięcy temu
Rozpocząłem poszukiwania tych wszystkich dla których redemptorysta Rydzyk jest ojcem . To pozwoli zrozumieć dlaczego jest on za decyzją , ktora wywołała tyle napięcia w starganej nieudolnością wielu Rzeczypospolitej
bErLHDgX
rte
9 miesięcy temu
Co Jezus powiedział na temat noszenia tytułu ojciec ? Ewangelia Mateusza rozdział 23 wersety od 1 do 12 „Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. Poszerzają pudełeczka z fragmentami Pism, noszone dla ochrony, i wydłużają frędzle na swoich szatach. 6 Lubią najzaszczytniejsze miejsca na ucztach, pierwsze siedzenia w synagogach 7 i pozdrowienia na rynkach. Lubią też, gdy ludzie tytułują ich Rabbi. 8 Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca — tego w niebie. 10 Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa. 11 Największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniży, będzie wywyższony.”
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić