aktualizacja 

Więcej już nie mogła znieść. Matka doniosła na własnego syna

204

48-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego (woj. lubelskie) przeżyła koszmar ze swoim synem. 17-latek znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Więcej już nie mogła znieść. Matka doniosła na własnego syna
17-latek znęcał się nad matką. Przeżyła z nim piekło (Policja)

Do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zgłosiła się 48-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego, która poinformowała policjantów o zachowaniu syna wobec niej.

Jak się okazało 17-latek od ponad pól roku znęcał się nad swoją matką zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nastolatek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - poinformowała sierżant sztabowy Anna Brodaczewska.

We wtorek (1 sierpnia) sąd zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Wkrótce młody mężczyzna odpowie przed sądem za znęcanie się nad matką oraz za dokonanie zaboru jej auta w celu krótkotrwałego użycia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Janachowska „wizualizuje” ślub Roxie Węgiel i komentuje różnicę wieku między wokalistką a Kevinem Mglejem

Według polskiego prawa, znęcanie psychiczne może polegać w szczególności na znieważaniu, poniżaniu, obrażaniu, leżeniu, upokarzaniu, straszeniu, wyszydzaniu. Według statystyk przemoc psychiczna zdecydowanie częściej dotyczy mężczyzn znęcających się nad kobietami.

Za znęcanie się psychiczne lub fizyczne nad osobą najbliższą, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Groźna sytuacja w Łęcznej

Na trzy miesiące do aresztu trafił 26 letni mieszkaniec gminy Cyców, który dokonał rozboju na 62 latku. Uderzał go pięściami po głowie i kopał po całym ciele, a następnie zabrał mu pieniądze i telefon komórkowy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

26 latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty rozboju. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić