Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Więcej niż w 2020. Kierowcy masowo tracą prawo jazdy

4
Podziel się:

Od 1 stycznia 2021 prawo jazdy straciło na okres 3 miesięcy już ponad 1100 kierowców w Małopolsce. A wszystko to przez przekraczanie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. To o połowę więcej zatrzymanych praw jazdy niż w ubiegłym roku.

Więcej niż w 2020. Kierowcy masowo tracą prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pomimo znacznie mniejszego ruchu na drogach spowodowanego szalejącą pandemią koronawirusa, kierowcy szarżują na drogach. W ciągu tylko trzech miesięcy br. na małopolskich drogach doszło do 332 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 398 zostało rannych.

Większość wypadków spowodowana była zbyt szybką jazdą.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków drogowych, stąd zdecydowane działania policji i brak tolerancji na piractwo drogowe. Apelujemy o rozsądek na drodze i właściwą koegzystencję z pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego - informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze policji twierdzą, że już od kilku dobrych lat obserwujemy tendencję wzrostową zatrzymań praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Coraz więcej kierujących lekceważy zasady bezpieczeństwa, przekraczając znacznie limity prędkości w obszarze zabudowanym i traci czasowo prawo jazdy z tej przyczyny - dodaje rzecznik małopolskiej policji.

W 2018 roku zatrzymano 1111 praw jazdy, w 2019 już dwukrotnie więcej, bo 2359. Ubiegły rok zabronił przez 3 miesiące kierować samochodem ponad 4 tys. kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
żółw
2 lata temu
U nas niemal wszędzie jest teren zabudowany. Przeciętna prędkość na dalekich trasach (bez autostrad) wychodzi 60 km/h. Już lepiej jechać wozem drabiniastym.
Ares
2 lata temu
Taki sobie wybieracie rząd co w prowadza takie przepisy
xxl
2 lata temu
Typowa sytuacja drogowa. Pomiar nagminnie wykonywany z tzw najazdem przy użyciu Videorejestratora / pomiar porównawczy odniesiony do prędkości pojazdu policji wykonany z dużej odległości. Zawiadomienie do starostwa o przekroczeniu dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym a sprawę mandatu kieruje się do sądu. Możesz im naskoczyć nawet kiedy sąd po roku uzna,że przekroczyłeś dozwoloną prędkość lecz o mniej niż 50 km/h. Zastraszeni prawnicy nie chcą się podjąć prowadzenia sprawy o zadośćuczynienie od komendanta policji / skarbu państwa/ za bezpodstawne zatrzymanie prawa jazdy oraz poświadczenie nieprawdy z zawiadomieniu do starosty. Takie mamy teraz prawo -
CNNNC
2 lata temu
Samochody coraz lepsze , mlodsze . Lekko gaz nacisnac ......
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić