Więcej niż w 2020. Kierowcy masowo tracą prawo jazdy

6

Od 1 stycznia 2021 prawo jazdy straciło na okres 3 miesięcy już ponad 1100 kierowców w Małopolsce. A wszystko to przez przekraczanie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. To o połowę więcej zatrzymanych praw jazdy niż w ubiegłym roku.

Więcej niż w 2020. Kierowcy masowo tracą prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pomimo znacznie mniejszego ruchu na drogach spowodowanego szalejącą pandemią koronawirusa, kierowcy szarżują na drogach. W ciągu tylko trzech miesięcy br. na małopolskich drogach doszło do 332 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 398 zostało rannych.

Większość wypadków spowodowana była zbyt szybką jazdą.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków drogowych, stąd zdecydowane działania policji i brak tolerancji na piractwo drogowe. Apelujemy o rozsądek na drodze i właściwą koegzystencję z pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego - informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze policji twierdzą, że już od kilku dobrych lat obserwujemy tendencję wzrostową zatrzymań praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Coraz więcej kierujących lekceważy zasady bezpieczeństwa, przekraczając znacznie limity prędkości w obszarze zabudowanym i traci czasowo prawo jazdy z tej przyczyny - dodaje rzecznik małopolskiej policji.

W 2018 roku zatrzymano 1111 praw jazdy, w 2019 już dwukrotnie więcej, bo 2359. Ubiegły rok zabronił przez 3 miesiące kierować samochodem ponad 4 tys. kierowców.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić