Wielka tajemnica Kaczyńskiego. Wiedzą o tym tylko najbliżsi prezesa PiS

976

Jarosław Kaczyński, tak samo jak brat, przez lata nie podawał swojego drugiego imienia. Mało kto wie, że Jarosław i Lech noszą takie samo imię, które jest rodzinną tradycją.

Wielka tajemnica Kaczyńskiego. Wiedzą o tym tylko najbliżsi prezesa PiS
Jarosław Kaczyński. (PAP)

Wydaje nam się, że Jarosława Kaczyńskiego znamy bardzo dobrze. Prezes Prawa i Sprawiedliwości bardzo mocno oddziałuje na polskie społeczeństwo, jednak okazuje się, że nie zawsze był z nami do końca szczery.

Jarosław Kaczyński nie do końca nazywa się tak, jak podaje. Również jego zmarły brat nie podawał na co dzień swojego pełnego imienia. Słynni bliźniacy politycy mają drugie imię, które jest rodzinną tradycją.

Jarosław Kaczyński ma na drugie imię Aleksander. I dowiedzieć się tego możemy ze strony Państwowej Komisji Wyborczej, bo żaden z panów Kaczyńskich nigdy się tym nie chwalił publicznie. Jednak to drugie imię nie wzięło się bez powodu.

Obaj dziadkowie braci Kaczyńskich mieli na imię Aleksander. Zarówno od strony matki, jak i ojca. Ojciec Jadwigi Kaczyńskiej i ojciec Rajmunda Kaczyńskiego, mieli na imię Aleksander. Jeden z nich, to Aleksander Jasiewicz, a drugi Aleksander Kaczyński. Stąd drugie imię nadane słynnym braciom bliźniakom.

Zobacz także: Pegasus używany w Polsce. „Wracają metody z czasów PRL”
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić