Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Szokujący widok podczas transmisji

282

Podczas internetowej transmisji mszy z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu zostały doklejone puste ławki. Księża chcieli najprawdopodobniej ukryć, że w Niedzielę Palmową w świątyni przebywało więcej wiernych, niż pozwalają przepisy.

Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Szokujący widok podczas transmisji
Podczas transmisji mszy część wiernych zakryto pustymi ławkami (Twitter)

W Polsce obchodzimy dziś Niedzielę Palmową. Aby ograniczyć liczbę wiernych w kościołach z powodu pandemii koronawirusa, wiele parafii zdecydowało się transmitować mszę przez Internet. Uwagę internautów przykuło nagranie z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Zakryli wiernych pustymi ławkami. Księża chcieli zamaskować łamanie obostrzeń?

Fragment transmisji z bazyliki został udostępniony w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, że do transmisji na żywo doklejone zostały puste ławki. W ten sposób księża chcieli najprawdopodobniej ukryć fakt, że w wierni nie zachowują odpowiedniego dystansu społecznego. Ich liczba mogła także przewyższać wprowadzony przez rząd limit osób w obiektach kultu religijnego. Widząc to internauci "błagają" w komentarzach, aby nagranie okazało się to "fejkiem".

To są Ci księża, którym ufamy, że będą pilnować obostrzeń? – spytał internauta, który zamieścił nagranie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowe obostrzenia. Limity osób w kościołach

Od soboty 27 marca do 9 kwietnia obowiązuje w Polsce nowy limit osób gromadzących się w miejscach kultu religijnego. W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kw. Wierni muszą zachowywać przy tym odstęp co najmniej 1,5 m.

Jak podkreśla amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), prawdopodobieństwo zakażenia się koronawirusem w kościele jest wysokie. Naukowcy zauważają, że osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg COVID-19 zbierają się na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Tego typu zgromadzenia oznaczają dużo kontaktów międzyludzkich, co prowadzi do zwiększenia ryzyka transmisji koronawirusa – wyjaśnia w swoim stanowisku CDC.

Obejrzyj także: Msza tylko w kościele? Ksiądz o nabożeństwach online

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić