o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Szokujący widok podczas transmisji

162
Podziel się

Podczas internetowej transmisji mszy z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu zostały doklejone puste ławki. Księża chcieli najprawdopodobniej ukryć, że w Niedzielę Palmową w świątyni przebywało więcej wiernych, niż pozwalają przepisy.

Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Szokujący widok podczas transmisji
Podczas transmisji mszy część wiernych zakryto pustymi ławkami (Twitter)
bESiTqdN

W Polsce obchodzimy dziś Niedzielę Palmową. Aby ograniczyć liczbę wiernych w kościołach z powodu pandemii koronawirusa, wiele parafii zdecydowało się transmitować mszę przez Internet. Uwagę internautów przykuło nagranie z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Zakryli wiernych pustymi ławkami. Księża chcieli zamaskować łamanie obostrzeń?

Fragment transmisji z bazyliki został udostępniony w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, że do transmisji na żywo doklejone zostały puste ławki. W ten sposób księża chcieli najprawdopodobniej ukryć fakt, że w wierni nie zachowują odpowiedniego dystansu społecznego. Ich liczba mogła także przewyższać wprowadzony przez rząd limit osób w obiektach kultu religijnego. Widząc to internauci "błagają" w komentarzach, aby nagranie okazało się to "fejkiem".

bESiTqdP
To są Ci księża, którym ufamy, że będą pilnować obostrzeń? – spytał internauta, który zamieścił nagranie.
bESiTqdV

Nowe obostrzenia. Limity osób w kościołach

Od soboty 27 marca do 9 kwietnia obowiązuje w Polsce nowy limit osób gromadzących się w miejscach kultu religijnego. W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kw. Wierni muszą zachowywać przy tym odstęp co najmniej 1,5 m.

Jak podkreśla amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), prawdopodobieństwo zakażenia się koronawirusem w kościele jest wysokie. Naukowcy zauważają, że osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg COVID-19 zbierają się na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

bESiTqdW
Tego typu zgromadzenia oznaczają dużo kontaktów międzyludzkich, co prowadzi do zwiększenia ryzyka transmisji koronawirusa – wyjaśnia w swoim stanowisku CDC.

Obejrzyj także: Msza tylko w kościele? Ksiądz o nabożeństwach online

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiTqeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(162)
___
6 miesięcy temu
A w sklepach jakoś limit nie obowiązuje i ludzie nie boją się zarażenia.
Były katolik
8 miesięcy temu
No i to jest jedna z licznych odpowiedzi na pytanie dlaczego trzeba zamknąć kościoły
Wisnia
8 miesięcy temu
Przecież kasa jest najważniejsza bidulki taca marna kolęda marna śluby marne i z czego tu żyć? No z pogrzebów mają hajc ale to dla nich kropla w morzu na ich potrzeby. Nie ma innego wyjścia jak iść po prośbie do Tadka. PiS dał mu krocie to może się podzieli. Ha ha ha🍒
bESiTqer
Nil
8 miesięcy temu
No i dobrze niech chodzą to więcej będzie dla ZUSu mochery same się wykoncza
Germin
8 miesięcy temu
Polska ma podpisany konkordat, więc każdy kościół jest jak ambasada,eksterytorialny. Obostrzenia polinskiego nierządu, tam nie obowiązują. Problem w tym, że sprzedajna hierarcha bierze kupę kasy od państwa.
jolanta1955
8 miesięcy temu
Ale jaja. Ich bezczelność i pazerność przekracza wszelkie granice. A dewotki będą im na uszko swoje grzechy "śmiertelne" sączyć.
Sceptyczka
8 miesięcy temu
To piekła w takim razie nie ma, skoro klechy nie boją się kłamać, oszukiwać, wykorzystywać nieletnich itd. A jakby było prawdą to co głoszą, to czemu nie załatwią u swojego szefa w niebie końca pandemii, w końcu za coś tę kasę biorą.
emtec
8 miesięcy temu
podniecacie się ktoś komórka nagrywał i zrobił montaż tłą żeby nie było czarnych pasków
Gregor
8 miesięcy temu
Przeciez to Małopolska. Wszystko jasne. W okolicach Bochni mam rodzinę. Jakie tam zacofanie!! Kościół ponad wszystko.
marek
8 miesięcy temu
Szokujące jest to że dziennikarz nabrał się na taką sztuczkę techniczną internauty. Tak mu wstyd, że nawet się nie podpisał
ehh
8 miesięcy temu
no i gdzie policja i sanepid???
ANDRIU
8 miesięcy temu
jestem już ZASZCZEPIONYI CO DALEJ MAM SIEDZIEC WDOMU 5 MILIONYPOLAKÓW JEST JUŻ ZASZCZEPIONE I NIE MOGA BYĆ WKOŚCIELE
K...
8 miesięcy temu
U mnie w kościele miało być 60 , na szybcika policzyłam stojąc w drzwiach kościoła ile jest osób, było ok. 90 . Nikt tego nie przestrzega... To jest okropne
bESiTqej
adi
8 miesięcy temu
Patrzę i się zastanawiam skąd się biorą tak głupi ludzie. Niezbadane są Jego ścieżki i Bóg już nieraz pokazał co robi z takimi ludźmi. A potrafi takich bardzo brutalnie sprowadzić na ziemię.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić