Wielkanocna powtórka z rozrywki? Minister zdrowia zajął stanowisko

8

Ubiegłoroczne święta wielkanocne były przeciwieństwem wszystkich poprzednich. To oczywiście za sprawą ograniczeń, które nie pozwalały na spotkania rodzinne. Czy w tym roku może być podobnie? Do tej sprawy odniósł się Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wielkanocna powtórka z rozrywki? Minister zdrowia zajął stanowisko
Wielkanocna powtórka z rozrywki? (Getty Images)

Wielkanoc to najważniejsze święta w kalendarzu chrześcijan. Osoby wierzące licznie udają się do kościołów, a ponadto spędzają czas z rodziną. W 2020 roku było to niemożliwe ze względu na poważne obostrzenia.

Czy tym razem było inaczej? O tym w RMF FM mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu - zaznaczał szef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski o szczycie trzeciej fali

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 142 nowych przypadkach koronawirusa. W środę zakażeń było o cztery więcej. Jaka liczba będzie szczytowa w III fali?

Prognozy pokazują, że szczyt trzeciej fali ma być na poziomie 10-12 tys. - chodzi o średnią tygodniową. W tej chwili jest na poziomie ok. 8 tys. Oznacza to, że dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys - dodawał Niedzielski.

Eksperci przewidują, że najwięcej zachorowań ma być pod koniec marca. Bez wątpienia kluczowe będą najbliższe tygodnie. Pokażą one, w jakim kierunku zmierza pandemia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić