Polski "morderca koronawirusa". Tak twierdzą Amerykanie

353

Ludzie na całym świecie szukają sposobów na walkę z koronawirusem. Nietypową strategię marketingową przyjął jeden ze sklepów w Stanach Zjednoczonych. Pewien produkt jest tam reklamowany jako "morderca COVID-19".

Polski "morderca koronawirusa". Tak twierdzą Amerykanie
"Morderca koronawirusa". Niecodzienne hasło w amerykańskim sklepie (Twitter)

Niecodziennie zdjęcie pojawiło się w środę w mediach społecznościowych. Widać na nim polski spirytus rektyfikowany marki Polmos. Produkt ma znakomite hasło reklamowe.

Nietypowa reklama spirytusu. "Morderca koronawirusa"

Spirytus ze zdjęcia jest sprzedawany jest butelce o pojemności 1,75 litra. Zaprezentowana wersja sprzedawana w Stanach Zjednoczonych ma ponadto 96 proc. alkoholu, a nie tak jak w Polsce – 95 proc. Największą uwagę i tak przyciąga jednak podpis głoszący, że to "morderca COVID-19".

Tak sprzedawany jest polski spirytus w USA? To jakby lekka parafraza pewnego epizodu z "Przygód Tomka Sawyera" – napisał autor fotografii.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Morderca COVID-19" to nawiązanie do książkowego "mordercy cierpień", specyfiku na spirytusie "uśmierzającego wszystkie bóle" przepisanego ciotce Tomka Sawyera przez lekarza. Ciotka Polly zdecydowała się podawać go Tomkowi, aby wyleczyć go z apatii. Chłopak nie chciał jednak go pić, w pewnym momencie podając go kotu, który ku zdumieniu ciotki doznał natychmiastowego ożywienia.

"Morderca COVID-19". Amerykanie kupują polski spirytus taniej?

Użytkownicy Twittera natychmiast podzielili się swoimi opiniami na temat zdjęcia w komentarzach. Część z nich była zachwycona podpisem. Podkreślono, że slogan marketingowy jest niezwykle trafny.

Dobre hasło na etykietkę – napisał jeden z internautów.

Uwagę internautów przykuła także cena spirytusu. Za 1,75 litra alkoholu zapłacić trzeba bowiem 33,99 dolarów. Dla porównania w Polsce pół litra spirytusu luksusowego, zawierającego także 96 proc. alkoholu kosztuje około 65 zł.

Po obecnym kursie wychodziło by, że Amerykanie płacą za 1,75 litra alkoholu zaledwie około 126 złotych. W Polsce tyle spirytusu to wydatek rzędu 227 złotych. Należy jednak pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych ceny na półkach nie uwzględniają podatku stanowego który może wynosić od kilku do kilkunastu procent.

Obejrzyj także: Branża sirytusowa w dobie pandemii. Palikot mówi, jak spadła sprzedaż

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić