Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Rosyjskie media: Polska przegra wojnę w ciągu 5 dni

1515
Podziel się:

Pod koniec stycznia polskie media obiegła informacja, że ćwiczenia wojskowe "Zima-20" zakończyły się totalną klęską. Polska przegrała symulowaną wojnę z Rosją w kilka dni. Teraz do sprawy odniosła się rosyjska agencja informacyjna RT pisząc, że Rosjanie w istocie starliby w proch polską armię, w ciągu 5 dni stając nad brzegiem Wisły.

Rosyjskie media: Polska przegra wojnę w ciągu 5 dni
Rosja straszy Polskę prawdziwym konfliktem zbrojnym (Getty Images)

Wojskowe ćwiczenia "Zima-20" skończyły się blamażem i całkowitą porażką. Jak poinformował w styczniu portal Interia, po 5 dniach symulowana wojna z Rosją była przegrana, a polska armia przestała istnieć. Do tych doniesień odnieśli się teraz Rosjanie, strasząc nasz kraj prawdziwym konfliktem.

Przegrywając symulowaną wojnę z Rosją, Polska usiłuje przekonać NATO, że jest bezbronna. Chce rozmieszczenia na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego dodatkowych jednostek wojskowych. To z kolei może wywołać prawdziwy konflikt zbrojny, dokładnie taki jak ten, który właśnie Polska przegrała – napisało RT.

Polska przegrała symulowaną wojnę w 5 dni. Rosja ostrzega przed prawdziwym konfliktem

W symulacji konfliktu zbrojnego z Rosją uwzględniono zamówione przez Polskę – choć jeszcze niedostarczone – nowe systemy uzbrojenia. W ćwiczeniu wzięło udział kilka tysięcy oficerów. Według symulacji, polskie wojsko poniosło straty wynoszące od 60 do 80 proc.

Autorem artykułu w RT na temat ewentualnego konfliktu polsko-rosyjskiego jest Scott Ritter, były amerykański oficer wywiadu. Wojskowy znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat działań militarnych Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie i w Europie. Wielokrotnie potępiał m.in. amerykańskie interwencje w Iraku oraz Syrii.

Nie będzie drugiego Cudu nad Wisłą i powtórki z 1920 r. Współczesna rosyjska armia jest dużo potężniejsza – stwierdził w artykule na portalu RT.

Zdaniem amerykańskiego wojskowego, upadek Polski doprowadziłby do pokonania przez Rosję innych krajów NATO. Ritter twierdzi, że "słabość sojuszu jest faktem powszechnie znanym". Powodem takiego stanu rzeczy mają być kiepsko uzbrojone wojska lądowe.

Jeśli chodzi o możliwości wojskowe, polska armia prawie w każdej kategorii pozostaje daleko w tyle za innymi państwami, pomimo wydawania miliardów dolarów na obronność i modernizację swoich sił zbrojnych – podkreślono w RT.

Rosja straszy Polskę wojną. "Samospełniająca się przepowiednia"

Zdaniem dziennikarza rosyjskiej agencji informacyjnej, polskie ćwiczenia wojskowe to "samospełniająca się przepowiednia". Według RT, "NATO łyka polską przynętę", rozmieszczając na wschodniej flance swoje jednostki. Podkreślono, że może doprowadzić to do prawdziwego konfliktu.

Reakcja Zachodu na sytuację na Białorusi oraz możliwe przystąpienie do NATO Ukrainy tworzy dla Rosji poważne zagrożenie militarne, którego nie może ignorować. W przypadku wojny lądowej w regionie polsko-bałtyckim rosyjskie wojsko całkowicie unicestwiłoby wszystkie jednostki NATO, docierając nad Wisłę w ciągu 5 dni – ocenił Ritter.

Jak pisze RT, jedynym sposobem powstrzymania Rosji może być użycie głowic nuklearnych. Miałyby one zostać wystrzelone z amerykańskich łodzi podwodnych. Zdaniem Scotta Rittera, takie rozwiązanie mogłoby być jednak katastrofalne w skutkach.

Doprowadziłoby to do nuklearnej odpowiedzi ze strony Rosji. Jeżeli tak by się stało, prawdopodobnie oznaczałoby to koniec ludzkości – podkreślił.

Obejrzyj także: Rosyjskie pokazy wojskowe. Putin znów pokazuje światu technologię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1515)
Lot
5 miesięcy temu
Ukraińcy wybijają im zęby a oni dalej swoje.
obywatel
5 miesięcy temu
Jak to jest nie mogą wygrać wojny na Ukrainie a straszą inne państwa?
Chris
5 miesięcy temu
Tylko zbey "wjechac" to trzeba miec czyms ponadto w przeciagu 5 dni mozliwe jest tylko "wygrac" w symulacji , nawet gdyby Polska nie miala wogole wojska to przy ich obecnym stanie "techniki" nawet w ciagu 3 -misiecy nie osiagneli by celu . Maja arsenal atomowy i to w duzych ilosciach dlatego kazde Panstwo sie poprostu obawia zeby nie zrobili Armagedonu .
j.g
5 miesięcy temu
Ale to było,przed wojenka w Ukrainie.Tam tez mieli 5dnio zając nawet tydzień.,,Potężna,, armija sowiecka pokazała jaka jest.Z NATO to se ruski mogą....
Napewno 100 %
5 miesięcy temu
Nasi podniebni chłopcy wylecą samolotami na Moskwę.Napewno jednemu uda się zrzucić zrzucić bombę na mausoleum Wiecznie żywego Lenina Uljanowa,który rozleci się w proch.Nie będzie więcej komunizmu na świecie.Putin ucieknie do Północnej Korei.Polska będzie miała wspólne granice z Chinami.Rusini będą mieć stolice w Kijowie.Tak mi się teraz śni po nocach.
Przegrany
5 miesięcy temu
Wjadą do Warszawy w ciągu 3 dni i będą witani kwiatami przez cwaniaków warszawiaków,którzy natychmiast utworzą prorosyjski rząd.Zdrajców. Jest dużo czekają na poplatne stanowiska.Władimir Wladimirowicz osobiście odbierze defiladę swoich wojsk w nadpriwlinskim kraju.Nie wykluczam jego wizyty naJasnej Gorze jak za czasom imperatora Aleksandra l.
1,2,3
5 miesięcy temu
Ukraińcy pokazali jak silna jest rosyjska armia dlatego to może Rosja zastanowi się czy warto wywoływać ten konflikt.
giść
6 miesięcy temu
Taaa...A Rosja zdobywa Kijów w trzy dni...
Ares
9 miesięcy temu
Niunie z Kremla mi wystarczy 5 min i znajdą was archeolodzy 600 km pod ziemią...
Jozef Pilsudz...
9 miesięcy temu
tak to prawda rozpadnie sie w proch i pyl czerwona zawierucha Polska ponad wszystko w Europie
xxx
11 miesięcy temu
heheh idioci ! przerzut wojsk z dalekiej Rosji to tygodnie ! bezbronna Azja to łatwa jazda dla Chin ! Swoją drogą oni z Ukrainą ledwo se radzą a co dopiero z nato
anthx
rok temu
Przecież to widać że to bzdury na podpuchę. Ruska armia nie nadaje się do walki typu face-toface bo to głównie armia partyzancko dywersyjna a nie frontalna. Masakra takie przecieki xD
karton 41
rok temu
Polska jest bezbronna
stan
2 lata temu
Dobrze ze mamy wojska obrony terytorialnejTo towarzystwo doskonale wycwiczone zada ostateczny cios ewentualnemu najezdzcy A to ze owa formacja to FLEISCH KANONE poradzi sobie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić