Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Rosyjskie media: Polska przegra wojnę w ciągu 5 dni

1507
Podziel się:

Pod koniec stycznia polskie media obiegła informacja, że ćwiczenia wojskowe "Zima-20" zakończyły się totalną klęską. Polska przegrała symulowaną wojnę z Rosją w kilka dni. Teraz do sprawy odniosła się rosyjska agencja informacyjna RT pisząc, że Rosjanie w istocie starliby w proch polską armię, w ciągu 5 dni stając nad brzegiem Wisły.

Rosyjskie media: Polska przegra wojnę w ciągu 5 dni
Rosja straszy Polskę prawdziwym konfliktem zbrojnym (Getty Images)

Wojskowe ćwiczenia "Zima-20" skończyły się blamażem i całkowitą porażką. Jak poinformował w styczniu portal Interia, po 5 dniach symulowana wojna z Rosją była przegrana, a polska armia przestała istnieć. Do tych doniesień odnieśli się teraz Rosjanie, strasząc nasz kraj prawdziwym konfliktem.

Przegrywając symulowaną wojnę z Rosją, Polska usiłuje przekonać NATO, że jest bezbronna. Chce rozmieszczenia na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego dodatkowych jednostek wojskowych. To z kolei może wywołać prawdziwy konflikt zbrojny, dokładnie taki jak ten, który właśnie Polska przegrała – napisało RT.

Polska przegrała symulowaną wojnę w 5 dni. Rosja ostrzega przed prawdziwym konfliktem

W symulacji konfliktu zbrojnego z Rosją uwzględniono zamówione przez Polskę – choć jeszcze niedostarczone – nowe systemy uzbrojenia. W ćwiczeniu wzięło udział kilka tysięcy oficerów. Według symulacji, polskie wojsko poniosło straty wynoszące od 60 do 80 proc.

Autorem artykułu w RT na temat ewentualnego konfliktu polsko-rosyjskiego jest Scott Ritter, były amerykański oficer wywiadu. Wojskowy znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat działań militarnych Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie i w Europie. Wielokrotnie potępiał m.in. amerykańskie interwencje w Iraku oraz Syrii.

Nie będzie drugiego Cudu nad Wisłą i powtórki z 1920 r. Współczesna rosyjska armia jest dużo potężniejsza – stwierdził w artykule na portalu RT.

Zdaniem amerykańskiego wojskowego, upadek Polski doprowadziłby do pokonania przez Rosję innych krajów NATO. Ritter twierdzi, że "słabość sojuszu jest faktem powszechnie znanym". Powodem takiego stanu rzeczy mają być kiepsko uzbrojone wojska lądowe.

Jeśli chodzi o możliwości wojskowe, polska armia prawie w każdej kategorii pozostaje daleko w tyle za innymi państwami, pomimo wydawania miliardów dolarów na obronność i modernizację swoich sił zbrojnych – podkreślono w RT.

Rosja straszy Polskę wojną. "Samospełniająca się przepowiednia"

Zdaniem dziennikarza rosyjskiej agencji informacyjnej, polskie ćwiczenia wojskowe to "samospełniająca się przepowiednia". Według RT, "NATO łyka polską przynętę", rozmieszczając na wschodniej flance swoje jednostki. Podkreślono, że może doprowadzić to do prawdziwego konfliktu.

Reakcja Zachodu na sytuację na Białorusi oraz możliwe przystąpienie do NATO Ukrainy tworzy dla Rosji poważne zagrożenie militarne, którego nie może ignorować. W przypadku wojny lądowej w regionie polsko-bałtyckim rosyjskie wojsko całkowicie unicestwiłoby wszystkie jednostki NATO, docierając nad Wisłę w ciągu 5 dni – ocenił Ritter.

Jak pisze RT, jedynym sposobem powstrzymania Rosji może być użycie głowic nuklearnych. Miałyby one zostać wystrzelone z amerykańskich łodzi podwodnych. Zdaniem Scotta Rittera, takie rozwiązanie mogłoby być jednak katastrofalne w skutkach.

Doprowadziłoby to do nuklearnej odpowiedzi ze strony Rosji. Jeżeli tak by się stało, prawdopodobnie oznaczałoby to koniec ludzkości – podkreślił.

Obejrzyj także: Rosyjskie pokazy wojskowe. Putin znów pokazuje światu technologię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1507)
Ares
2 miesiące temu
Niunie z Kremla mi wystarczy 5 min i znajdą was archeolodzy 600 km pod ziemią...
Jozef Pilsudz...
2 miesiące temu
tak to prawda rozpadnie sie w proch i pyl czerwona zawierucha Polska ponad wszystko w Europie
xxx
4 miesiące temu
heheh idioci ! przerzut wojsk z dalekiej Rosji to tygodnie ! bezbronna Azja to łatwa jazda dla Chin ! Swoją drogą oni z Ukrainą ledwo se radzą a co dopiero z nato
anthx
6 miesięcy temu
Przecież to widać że to bzdury na podpuchę. Ruska armia nie nadaje się do walki typu face-toface bo to głównie armia partyzancko dywersyjna a nie frontalna. Masakra takie przecieki xD
karton 41
9 miesięcy temu
Polska jest bezbronna
stan
rok temu
Dobrze ze mamy wojska obrony terytorialnejTo towarzystwo doskonale wycwiczone zada ostateczny cios ewentualnemu najezdzcy A to ze owa formacja to FLEISCH KANONE poradzi sobie
Czak
rok temu
Rosja napada słabszych trzeba napaść na Rosję żeby poczuła co to znaczy.
fakt
rok temu
Polska nie ma armii !! czołgi i inne przystosowane są do strzelania ślepa amunicją i nabojami
UMZRECIE
rok temu
no policja namierz w razie W was DOJEDZIEMY TAKZE
olek
rok temu
ruskie w piec dni szukali by tych czolgow , by sie okazalo ze zaden z garazu nie moze wyjechac,ludziska ruskie maja taki szajs ze trodno to nazwac sprzetem
wystarczy
rok temu
Juz raz wygrali w Afganistanie
i dziekuje
rok temu
A Nato zetrze Rosje w jeden dzien podaly zachodnie media.I Rosji juz jzt brak kasy na wyplaty
ala
rok temu
Rosja jest pijana i zasyfiona więc bredzi ;))) przy korycie przyzwyczaili się dobrze żyć będą tylko straszyć
Toni
rok temu
Nawet przy pewnej ilosci wojsk NATO w Polsce 5 dni to optymistyczna prognoza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić