aktualizacja 

Wielki dramat Mariusza Czajki. Żałoba w rodzinie aktora

28

Mariusz Czajka zwrócił się do internautów z prośbą o pomoc. Aktor apeluje o udzielenie mu wsparcia finansowego. Ponieważ z powodu koronawirusa instytucje kultury wstrzymały działalność, Czajka stracił źródło dochodu i nie jest w stanie opłacić pogrzebu matki.

Wielki dramat Mariusza Czajki. Żałoba w rodzinie aktora
Mariusz Czajka (AKPA, Gałązka)

Mariusz Czajka zwrócił się z prośbą o pomoc za pośrednictwem strony Pomagam.pl. Link do zbiórki znajduje się tutaj. Jak poinformował, w czwartek 14 stycznia na raka płuc zmarła jego matka – Krystyna Czajka, nauczycielka. W chwili śmierci miała 82 lata.

Mariusz Czajka prosi o pomoc. Nie stać go na opłacenie pogrzebu matki

Jak poinformował Mariusz Czajka, koszt pogrzebu pani Krystyny to aż 12 tysięcy złotych. Aktor nie jest jednak w stanie uiścić całej kwoty – może liczyć jedynie na zwrot do ZUS w wysokości 4 tysięcy zł. Ponieważ ze względu na pandemię COVID-19 teatry pozostają zamknięte, Czajka od 10 miesięcy praktycznie nie ma dochodów.

Straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać – napisał Mariusz Czajka na Pomagam.pl.

Cel zbiórki został ustalony na 15 tysięcy złotych, jednak już po upływie jednego dnia internauci wpłacili dwukrotność tej sumy. Jak zapowiedział Mariusz Czajka, jeśli otrzyma więcej pieniędzy, zafunduje swoim rodzicom nową płytę nagrobną. Pozostałą kwotę przeznaczy na nowy internetowy projekt aktorski, który – ma nadzieję – pozwoli mu znowu zarabiać.

Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać – zapowiedział Mariusz Czajka (Pomagamy.pl).
Zobacz także: Zobacz też: Gwiazdy klepią biedę przez pandemię koronawirusa
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić