aktualizacja 

Liczba ofiar rośnie. Dramat na Krymie

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku pożaru kwater pracowniczych w okupowanym Sewastopolu na Krymie. O sprawie informują rosyjskie media. Tymczasowy budynek, w którym mieszkali pracownicy oddelegowani do budowy autostrady, spłonął w zaledwie 40 minut. Ogień został już ugaszony.

Liczba ofiar rośnie. Dramat na Krymie
Duży pożar w Sewastopolu (crim.sledcom.ru)

Jak podaje propagandowa agencja rosyjska Ria-Nowosti, pożar wybuchł 2 lutego około godziny 2:00 w nocy w dwupiętrowym tymczasowym budynku. Mieszkali tam budowlańcy realizujący prace przy trasie szybkiego ruchu "Tawrida", którą często chwali się okupujący Krym rosyjski reżim.

Pożar na Krymie. Budynek spłonął w 40 minut

W momencie wybuchu pożaru prawdopodobnie wszyscy mieszkańcy spali, dlatego nie mogli szybko się ewakuować. Lokalne media podają, że dym pojawił się w kabinie prysznicowej, w której prawdopodobnie znajdowały się bojlery do podgrzewania wody. Niewykluczone, że doszło do zwarcia elektrycznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Egzotyczne ferie. "Te kierunki pozwalają zaoszczędzić"

Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Świadkowie zdarzenia mówią, że tymczasowy budynek spłonął doszczętnie w zaledwie 40 minut. Ze zgliszcz ratownicy wyciągnęli ciała ośmiu osób.

Losy mieszkańców nie są znane

Wicegubernator okupowanego przez Rosjan miasta Aleksander Kułagin w rozmowie z propagandową agencją Interfax poinformował, że los ośmiu kolejnych osób wciąż pozostaje nieznany. Nadal mogą być pod gruzami.

Dwie osoby trafiły do ​​szpitala miejskiego z oparzeniami drugiego stopnia o umiarkowanym nasileniu – powiedział Kułagin.

Pożar na Krymie. Mieszkało tam przeszło 100 pracowników

Do prawdopodobnych przyczyn pożaru, oprócz zwarcia, eksperci zaliczają nieostrożne obchodzenie się z ogniem oraz niesprawne grzejniki. Śledczy wszczęli już sprawę karną w sprawie śmierci co najmniej dwóch osób. Według okupacyjnych władz, łącznie w kwaterach mieszkało ponad 100 pracowników.

Na miejscu pracują służby ratunkowe, przedstawiciele organów ścigania oraz współpracujący z okupacyjnymi władzami zastępca prezydenta miasta Sewastopol Pavel Ieno. Biegli badają szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wspomniana "Tawrida" to federalna autostrada, którą okupacyjne władze zaczęły budować po aneksji Krymu przez Rosję. Zaczyna się od Mostu Krymskiego, a prowadzić ma przez miasta Kercz, Symferopol i Sewastopol. Długość drogi to ponad 250 km.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić