Angelika Karpińska| 

Wielki przekręt na Allegro. Setki oszukanych

185

474 osoby zostały oszukane podczas zakupów internetowych na Allegro. Dwaj obywatele Ukrainy mieszkający w Rzeszowie nie wysyłali kupującym towaru mimo otrzymania zapłaty. Straty sięgają niemal pół miliona złotych. Oszuści usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu.

Wielki przekręt na Allegro. Setki oszukanych
Dwaj oszuści z Ukrainy zatrzymani (Policja)

Policjanci z Rzeszowa wpadli na trop oszustów, którzy zamieszczali na Allegro ogłoszenia dotyczące sprzedaży m.in. sprzętu elektronicznego, kosiarek, mikserów, robotów kuchennych. Nie wysyłali towaru, mimo że zamówienia były opłacone przez kupujących.

Przekręt na Allegro. Oszukali kilkaset osób

Od początku lipca do końca października ubiegłego roku sprawcy oszukali co najmniej 474 osoby na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Jak informuje KWP w Rzeszowie, "straty finansowe poniósł przede wszystkim serwis zakupowy z tytułu środków wypłaconych pokrzywdzonym w ramach Programu Ochrony Kupujących".

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać oszustów. To dwaj obywatele Ukrainy w wieku 48 i 20 lat, na co dzień mieszkający w Rzeszowie.

Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty oszustwa, którego dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej. Obaj uczynili sobie z fikcyjnej sprzedaży towarów stałe źródło dochodu - informuje policja.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Nielegalna fabryka papierosów pod Wrocławiem. Nagranie z akcji antyterrorystów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić