Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Wielki skandal w małej wsi. Księgowa przez lata okradała mieszkańców

17
Podziel się

Główna księgowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie (woj. warmińsko-mazurskie) przez kilka lat okradała mieszkańców. Postawiono jej zarzut popełnienia aż 101 przestępstw. Sąd wydał wyrok w sprawie 36-latki.

Wielki skandal w małej wsi. Księgowa przez lata okradała mieszkańców
Księgowa z Kozłowa skazana (Pexels)
bETxocet

36-letnia Martyna K. była główną księgową Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie (woj. warmińsko-mazurskie). Przez 5 lat kobieta regularnie uszczuplała budżet gminy, okradając mieszkańców.

Jak podaje "Fakt", księgowa miesięcznie zarabiała 2,5 tys. zł na rękę plus 400 zł dodatku jako wiceprzewodnicząca rady gminy. To jej nie wystarczało, ponieważ co miesiąc przelewała na swoje prywatne konto dodatkowe 1500 zł.

bETxocev

36-latka dopuszczała się przestępstw w latach 2014-2019. W tym okresie uszczupliła budżet gminy Kozłowo o kwotę niemal 150 tys. zł.

Po tym jak policjanci postanowili sprawdzić dokumenty księgowe w Centrum Kultury, księgowa w obawie przed ujawnieniem przestępstw zwolniła się z pracy, zrezygnowała z mandatu radnej i wyprowadziła się z Kozłowa. Została jednak zatrzymana i usłyszała zarzut popełnienia 101 przestępstw m.in. kradzieży, podrobienia dokumentu i popełnienia przestępstwa z ustawy o rachunkowości.

bETxoceB

Księgowa okradała mieszkańców Kozłowa. Usłyszała wyrok

Śledczy zajęli mienie 36-latki na kwotę 78 tys. zł. Musiała także wpłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego. Teraz sąd w Nidzicy wydał w jej sprawie wyrok. Skazał kobietę na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Była księgowa przyznała się do winy.

Na okres próby sąd oddał Martynę K. pod nadzór kuratora sądowego. Zasądził karę 5 tysięcy złotych grzywny, obowiązek naprawienia szkody, trzyletni zakaz wykonywania zawodu, zajmowania stanowisk i funkcji związanych z zarządzaniem mieniem i prowadzenia księgowości - powiedział "Faktowi" Olgierd Dąbrowski-Żegalski z Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Zobacz także: Sarna utknęła w ogrodzeniu. Nagranie z nietypowej interwencji policji w Nowej Soli

bETxoceC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxoceW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
na bank
5 miesięcy temu
Dwórki z NBP wyciągały 63 000 zł miesięcznie
🤣🤣🤣
5 miesięcy temu
Polska PiS
polo
5 miesięcy temu
Trzyletni zakaz wykonywania zawodu,a po trzech latach powtórka?Kto kradł to kraść będzie jest ogólne przyzwolenie no i te kary wydawane przez nasze ukochane sądy zachęcają.
bETxoceX
bike
5 miesięcy temu
Za 150tyś zł 1 rak w zawiasach na 3 lata.To jest Wymiar Sprawiedliwości i Niezawisłe Sądy PO, komuna dalej rządzi Jak mówią, kraść to miliony. Za kradzież batonika w sklepie dostają większe kary!!!
asdasd
5 miesięcy temu
no i niech teraz każdy urzędnik se wypłaca ile chce bo mu się należy i spoko. bo prawdziwi złodzieje kradną więcej.
mela
5 miesięcy temu
przecież to śmieszne, żeby księgowa, osoba pełniąca odpowiedzialną funkcję, z wykształceniem, obracająca dużymi kwotami, zarabiała 2,5 tys! Właściwie, to czyste złodziejstwo! Nie powinna kraść, ale nie dziwię się, że sama też nie chciała być okradana.
Judasz
5 miesięcy temu
Podniosła sobie pesje
Sprawiedliwa
5 miesięcy temu
Przy takich zarobkach to kogoś dziwi? I 1500 zł? A jak cały naród politycy okradają to jest dobrze?! Biednemu to wiatr zawsze w oczy, a prawdziwi złodzieje bezkarnie hasają :(
magda
5 miesięcy temu
chyba dobrze dawała i sama sobie brała bo co ....wszystko kosztuje
rycho
5 miesięcy temu
od 5ciu lat no to przecież już za czasów dobrej zmiany,więc wiadomo skąd brała przykład.
Worek
5 miesięcy temu
Ale to nie znajoma czasem Tymoteusza S. ?
mariusz
5 miesięcy temu
W tym wieku główna księgowa i wice przewodnicząca rady gminy to musiała mieć dobre plecy. Pewnie wiedzieli o jej przekrętach i może się jeszcze z nimi dzieliła. I dlatego była nie do ruszenia tyle lat. PO broni "swoich"
MASAKRA
5 miesięcy temu
co ja wam moge powiedziec blogg
bETxoceP
Anna
5 miesięcy temu
Była księgową w placówce poglegającej gminie i równocześnie wiceprzewodniczącą tej samej rady gminy? Coś tu nie gra. Wg przepisów pracownik gminy nie może być radnym w tym samym samorządzie w którym jest zatrudniony.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić